Stal Mielec wygrała w Legnicy. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Tomasz Leyko
Arcyważne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści mieleckiej Stali, którzy walczą o utrzymanie w ekstraklasie.

Stal tym razem wytrzymała trudy wyjazdowego meczu i po raz pierwszy w sezonie zwyciężyła w hali przeciwnika. Początek należał do gospodarzy. Stal ocknęła się dopiero gdy Miedź wygrywała 11-8.

Już przed przerwą mielczanie objęli prowadzenie, jednak przed końcową syreną legniczanie wyrównali. Początek II połowy należał już do Stali, która w 43. minucie po kontrze Łukasza Janysta prowadziła aż 23-17. W końcówce meczowi towarzyszyły niezwykłe emocje. Gospodarze zniwelowali straty do jednej bramki.

W 58. minucie przy stanie 26-25 dla Stali, bramkarz mielczan Bartłomiej Pawlak wybronił kontrę. W odpowiedzi Szabat faulował Łukasza Janysta za co otrzymał czerwoną kartkę (gradacja kar), a Tomasz Mochocki karnego zamienił na bramkę. Legniczanie zdołali odpowiedzieć tylko golem Adama Skrabani. Radości mielczan nie było końca.

MIEDŹ LEGNICA - STAL MIELEC 26-27 (15-15)

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland