Stal Mielec wygrała w Sanoku (zobacz zdjęcia)

Marian Struś
Stal Sanok (żółto-niebieskie koszulki) uległa na własnym boisku Stali Mielec 0-2. Tomasz Sowa
Goście zaatakowali od pierwszego gwizdka sędziego i już w 3 minucie mogli objąć prowadzenie.
Stal Sanok - Stal Mielec 0-2Pilkarze Stali Mielec (bialo-niebieskie stroje) wygrali ze Stalą Sanok 2-0 w meczu wyjazdowym.

Stal Sanok - Stal Mielec 0-2

Wyskoczył do piłki Paweł Wilczewski, ale jej nie uchwycił. Dopadł ją jeden z piłkarzy mieleckich, posłał do opuszczonej przez bramkarza bramki, jednakże głową wybił ją z linii Jakub Ząbkiewicz.

Ale minutę później objęli prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym, piłkę przejął Daniel Góra i z kilku metrów posłał ją w sam róg bramki gospodarzy. W 20 minucie sanoczanie mieli okazję do wyrównania. Piłkę po ostrym strzale Macieja Kuzickiego z trudem zdołał wybić Wojciech Daniel, a dobitka Sebastiana Sobolaka była zbyt słaba, aby sprawić mu kłopot z obroną.

Potem żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji bramkowej. Dopiero w 70 min. dynamiczną dwójkową akcję przeprowadzili goście, gubiąc sanockich stoperów.

Sytuacji sam na sam z Wilczewskim nie zmarnował Daniel Góra, strzelając swą drugą bramkę w tym meczu. Podobna mielecka kontra poszła jeszcze w 90 minucie, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Piotr Kamiński.

STAL SANOK - STAL MIELEC 0-2 (0-1)

0-1 Góra (4), 0-2 Góra (70).

Obszerna relacja z meczu, składy obydwu drużyn oraz wypowiedzi w poniedziałkowym Stadionie