Stal Mielec wygrała z Calisią po horrorze

Tomasz Leyko
Kaliszanki nie miały radosnych min, bo przegrały praktycznie wygrany mecz.
Kaliszanki nie miały radosnych min, bo przegrały praktycznie wygrany mecz. Fot. Tomasz Leyko
Pierwsze dwa sety pojedynku były podobne do poprzednich spotkań. Stal była minimalnie lepsza w każdym elemencie gry.
Stal Mielec - Calisia KaliszSobotni mecz siatkarek Stali Mielec z Calisią Kalisz.

Stal Mielec - Calisia Kalisz

W trzeciej partii prowadziły już 15:12 i 16:14. Coś jednak w grze Stali się zacięło. Trener Wiesław Popik szukał różnych rozwiązań. Za środkową Małgorzatę Skorupę weszła nawet Iwona Niedźwiecka, której postawa w tie-breaku była zbawienna dla losów meczu.

W czwartym secie niestety rywalki nadawały ton wydarzeniom na boisku. Pojedynek rozstrzygnął niesamowity tie-break, którego fani siatkówki w Mielcu zapamiętają na długo. Mielczanki przegrywały już 4:11 i 7:12. Wtedy na zagrywkę weszła Niedźwiecka. Nie mając wiele do stracenia zaryzykowała w polu zagrywki. Rywalki miały problem z odbiorem serwów i nagle zrobił się remis 12:12.

Potem główną rolę na boisku grały... nerwy. Stal niesiona dopingiem kibiców szybciej opanowała emocje i wygrała 3:2. Tytuł najlepszej siatkarki tego meczu przypadł jak najbardziej zasłużenie Ewelinie Dązbłaż.

Czwarty mecz tych zespołów w niedzielę o 11.00 w mieleckiej hali MOSIR.

Stal Mielec - Calisia Kalisz 3:2 (25:21, 25:23, 20:25, 20:25, 16:14)

STAL: Ordak, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Wilk, Ściurka, Banecka (libero) oraz Łukaszewska, Olczyk, Dutkiewicz, Niedźwiecka.

CALISIA: Godos, Sieradzan, Toborek, Wojcieska, Woźniakowska, Chojnacka, Kuehn-Jarek (libero) oraz Tanaka, M. Wawrzyniak, K. Wawrzyniak.

SĘDZIOWALI: Krzysztof Kuchna (Katowice) i Waldemar Niemczura (Węgierska-Górka) WIDZÓW 1000 W rywalizacji o 9. miejsce 3-0 dla Stali (gra toczy się do 4 zwycięstw)