Stal Mielec wygrywa w Łodzi

mbluj
W akcji Dorota Wilk, ropzgrywająca Stali.
W akcji Dorota Wilk, ropzgrywająca Stali. Wojciech Zatwarnicki
Siatkarki Stali Mielec pokonały w poniedziałek w Łodzi drużynę Budowlanych 3:2. Był to mecz kończący ósmą kolejkę. Mielczanki pokazały w Łodzi dobrą grę i charakter. Walczyły ambitnie o każdą piłkę i w nagrodę zdobyły cenne dwa punkty. Brawo!

W pierwszym secie zawodniczki z Mielca nie przejęły się wysokim prowadzeniem gospodyń (15:10), które wystąpiły bez Małgorzaty Niemczyk, tylko ambitnie, punkt po punkcie, odrabiały straty. Kiedy zmniejszyły dystans do jednego "oczka" (21:20) popełniły kilka błędów i miejscowe cieszyły się ze zwycięstwa w inauguracyjnej odsłonie.

W drugiej partii drużyna z Mielca dzieliła i rządziła w Łodzi. Świetna seria Stali rozpoczynała się od bardzo dobrej zagrywki, która sprawiała rywalkom poważne problemy, bardzo dobrego rozegrania Doroty Wilk i urozmaiconych ataków jej starszych koleżanek oraz udanych bloków zwłaszcza w wykonaniu Sylwii Wojcieskiej.

Stal prowadziła 21:12, ale oddała inicjatywę przeciwniczkom. Przez chwilę grała tylko Organika. Na szczęście nasza drużyna w porę opanowała sytuację i przeprowadziła decydujące akcje.

W trzecim secie Stal także grała mądrze, pewnie i zdecydowanie. Przeważała 13:8 i 15:9 i bez kłopotów zwyciężyła.

W czwartej odsłonie miejscowe uciekły Stali na 5:0. Jednak Sylwia Wojcieska stanęła na zagrywce, a na boisko weszła Agata Wilk i podopieczne trenera Rafała Prusa zdobyły sześć punktów z rzędu.

Prawdziwy horror zapanował na samym finiszu. Po asie Doroty Wilk Organika przeważała tylko 23:22. Wojcieska wyrównała na 23:23. Niestety, ostatnie piłki należały do gospodyń. Szkoda, bo już po tym secie Stal mogła fetować sukces.

Co się nie udało w czwartym secie, powiodło się w tie-breaku. Stal była konsekwentna. Magdalena Piątek i jej partnerki pewnie zwyciężyły.

- Kluczem do zwycięstwa była zagrywka, która ułatwiła nam grę w bloku. Cieszymy się z punktów, bo zbliżają nas one do środka tabeli - cieszyła się Piątek, wybrana MVP meczu.

BUDOWLANI ORGANIKA ŁÓDŹ - KPSK STAL MIELEC 2:3 (25:20, 20:25, 20:25, 25:23, 7:15)

Budowlani: Pluta (3), Paula, Teixeira, Kosek (11), Shelukhina (9), Zarośliska (20), Ciesielska (libero) oraz Nowakowska, Bryda (4), Koczorowska (5), Jóźwicka (2). Trener Wiesław Popik.

Stal: D. Wilk (6), Wojcieska (15), Kwiatkowska (11), Piątek (19), Ściurka (8), Niedźwiecka (6), Durajczyk (libero) oraz Mieszała, A. Wilk (2). Trener Rafał Prus.

Sędziowali: Bogdan Nowak (Bielsko-Biała) i Andrzej Kuchna (Katowice).

Widzów 1100. MVP: Magdalena Piątek.