Stal Mielec wygrywa z Izolatorem: zdjęcia

Tomasz Leyko
Piłkarze Stali (niebieskie stroje) minimalnie wygrali z Izolatorem.
Piłkarze Stali (niebieskie stroje) minimalnie wygrali z Izolatorem. fot. Tomasz Leyko
Piłkarze Stali Mielec pokonali Izolatora Boguchwała 1-0. Zwycięską bramkę zdobył Michał Wolański w ostatniej minucie meczu.

Zobacz zdjęcia z meczu: Stal Mielec - Izolator Boguchwała

- To był typowy mecz walki, na remis - mówił po meczu Tomasz Tułacz, trener Stali Mielec, który cieszył się, że to wreszcie do jego drużyny uśmiechnęło się szczęście. W 89. minucie będącego na czystej pozycji Damiana Buczyńskiego faulował Łukasz Rogala, tuż przed polem karnym. Arbiter wyrzucił z boiska Rogalę. W ocenie sytuacji pojawiły się różnice, jak to tradycyjnie bywa w takich sytuacjach. Sędzia był nieugięty, a z wolnego przymierzył Michał Wolański i uszczęśliwił garstkę najwierniejszych fanów mieleckiego futbolu.

Nie był to pojedynek obfitujący w sytuacje podbramkowe. Przed przerwą "Izolacja" powinna prowadzić, ale uderzenie z bliska Macieja Rusina instynktownie obronił Wojciech Daniela. Na bramkę Pawła Pawlusa dwa razy uderzał Buczyński. Najpierw po solowej akcji z ostrego kąta, ale niecelnie, w chwilę później głową, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Po przerwie swoje okazje mieli Bartosz Karwat i Rafał Cioch. W pierwszym przypadku znów brakło szczęścia, w drugim swój kunszt pokazał Wojciech Daniel. Z drugiej strony w światło bramki strzelał Kamil Tułacz. Goście mogli też wyrównać w dość długim (5 min.) doliczonym czasie gry, ale szczęście w niedzielę było przy Stali.

FKS STAL MIELEC - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1-0 (0-0)
BRAMKA: Wolański (90-wolny)

STAL: Daniel - K. Pydych, R. Pydych (84. Skala), Cichosz, Kołacz - Kardyś, Kościelny, Michał Wolański, Szewc (78. Kolodziej) - Buczyński (92. Zaskalski), Romanek (68. K. Tułacz)

IZOLATOR: Pawlus - Kopiec, Czopko, Buczek (62. Cupryś), Szpond - Rogala, Skiba, Rusin, Porada (52. Bereś) - Karwat (77. Domin), Walat.

SĘDZIOWAŁ: Dawid Wierdak (Krosno).