Stal Mielec znów przegrywa, tym razem z PTPS Piła (zdjęcia)

Tomasz Leyko
Zamiast trzech punktów mielczanki zdobyły tylko jeden.
Zamiast trzech punktów mielczanki zdobyły tylko jeden. Tomasz Leyko
Siatkarki Stali Mielec przegrały z PTPS-em Piła 2:3 i mają już nikłe szanse na awans do fazy play-off PlusLigi Siatkarek.
Stal Mielec - PTPS PiłaSiatkarki Stali Mielec (żółte koszulki) przegrały z PTPS Piła 2:3.

Stal Mielec - PTPS Piła

Kluczowy dla losów całego spotkania okazał się I set. Mielczanki prowadziły w nim już 16:9 i 22:16. Po raz kolejny jednak zaczęły seriami tracić punkty i ostatecznie przegrały tę partię do 24. Kolejnego seta jakby z rozpędu wygrały przyjezdne.

Mielczanki znalazły się "pod ścianą", ale na szczęście w tej trudnej sytuacji potrafiły się zmobilizować. Lepiej zagrały zagrywką i blokiem. W ten sposób pewnie wygrały dwa kolejne sety.

Wydawało się, że ekipa Jacka Wiśniewskiego jest na fali wznoszącej. Jednak fatalnie zaczęły tie-breaka, od straty 3 punktów. O przerwę poprosił Jacek Wiśniewski, ale po 30 sekundach zdobyły zaledwie punkt a rywalki kolejne 4 i losy zwycięstwa były przesądzone

Stal Mielec - PTPS Piła 2:3 (24:26, 22:25, 25:21, 25:18, 5:15)

STAL: Szymańska 5, Wilczyńska 15, Pycia 15, Kandora 6, Babicz 12, Liliom 23, Wojtowicz (libero) oraz Kociowa 1 i Szpak
PTPS Piła: Kaczmar 3, Kosmatka 17, Brown 19, Martałek 15, Hudima 8, Krawulska 19, Wysocka (libero) oraz Naczk 1 i Paszek 1