Stal Nowa Dęba - Piast Tuczempy 3:3 po szalonym meczu

luci
Archiwum/Krzysztof Kapica
Aż sześć bramek zobaczyli kibice w Nowej Dębie. Stal do przerwy przegrywała 1:3, ale mimo to zdołała odrobić straty po przerwie. Bohaterem meczu był nowy nabytek Stali Piotr Krawczyk.

Piast wydawał się być przed meczem murowanym faworytem tego spotkania, przemawiała za tym choćby pozycja w tabeli. Ale rywale rzutem na taśmę przed sezonem sięgnęli po Piotra Krawczyka. Wychowanek Resovii świetnie rozpoczął przygodę ze swoim nowym klubem zdobywając bramkę już w drugiej minucie meczu. To błyskawicznie rozbudziło zaspanych gości, którzy rzucili się na rywala. Szybkością imponował Rafał Noga, który najpierw wyrównał, a potem dał prowadzenie swojej drużynie po akcji sam na sam z bramkarzem rywali. Gdy do przerwy było już 3:1 dla Piasta nikt nie spodziewał się, że w drugiej połowie mecz tak się potoczy.

Tuż po zmianie stron goście mogli postawić kropkę nad i. Niestety okazji na 4:1 nie wykorzystał Karol Wota. Z czasem coraz lepiej poczynali sobie miejscowi, a kolejne trafienie Krawczyka dało im pewności siebie. Sporo działo się w doliczonym czasie gry. Począwszy od tego, że Piast mógł podwyższyć, poprzez wyrównanie i kończąc na sytuacji na 4:3 dla gospodarzy. – Tak się kończy mecz, kiedy masz rywala na widelcu i go nie dobijesz – mówił po meczu Marek Strawa, trener Piasta.

- Mogliśmy wygrać 4:3 – dodaje Andrzej Majdański, opiekun Stali. - W ostatniej sekundzie Szymon Serafin dograł w pole karne, ale Krawczyk nieczysto trafił w piłkę.

Stal Nowa Dęba - Piast Tuczempy 3:3 (1:3)

Bramki: 1:0 Krawczyk 2, 1:1 Noga 20, 1:2 Noga 38, 1:3 Wota 45+2, 2:3 Krawczyk 63, 3:3 Rębisz 90+3.

Stal: Bujak – Górak (46 Karnas), Frańczyk, Sz. Serafin, Kotrych (80 Szypuła) – Milanowski, K. Serafin, Panek (60 Domagała), Rębisz, Wilk, Krawczyk. Trener Andrzej Majdański.

Piast: P. Strawa – Wielgosz , Jaroch, Bawoł, Dębski – Kloc (80 Wójcik), Karkowski, Wota, Rączka (80 Kubas) – R. Noga, Wiącek (84 Zając). Trener Marek Strawa.