Stal Nowa Dęba. Stawiają na wychowanków

  Stal Nowa Dęba. Stawiają na wychowanków

  Piotr Szpak

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Stal Nowa Dęba (żółte koszulki) celuje w awans do IV ligi.

  Stal Nowa Dęba (żółte koszulki) celuje w awans do IV ligi. ©Marcin Radzimowski

  Nie będzie spektakularnych transferów w drużynie lidera stalowowolskiej klasy okręgowej, Stali Nowa Dęba. Walka o awans do czwartej ligi spocznie na barkach wychowanków nowodębskiego klubu.
  Stal Nowa Dęba (żółte koszulki) celuje w awans do IV ligi.

  Stal Nowa Dęba (żółte koszulki) celuje w awans do IV ligi. ©Marcin Radzimowski

  Nowodębianie mają za sobą rozegranych już sześć gier kontrolnych, ta siódma nie odbyła się w minioną sobotę, kiedy Stal miała zagrać ze Zrywem Dzikowiec.

  Boisko po odwilży nie nadawało się do gry. Kibice Stali interesują się ewentualnymi wzmocnieniami drużyny, wymieniają między sobą różne nazwiska. Ale trener Mariusz Białek tylko się uśmiecha.

  - Żeby kogoś ściągnąć w przerwie zimowej trzeba za niego zapłacić, a my pieniędzy na takie sprawy nie mamy. Stawiamy na wychowanków, w grach kontrolnych dostają oni coraz więcej szans, nabierają więc doświadczenia, które wiosną bardzo im się przyda - mówi Białek.

  Jednak jeśli nowodębianie chcą skutecznie powalczyć o awans do czwartej ligi, muszą się wzmocnić. Słychać bowiem o nowych piłkarzach z drugo i trzecioligową przeszłością, którzy mają na wiosnę zasilić wicelidera stalowwolskiej klasy okręgowej, Tłoków Gorzyce.

  Jednak ani nowodębianie, ani też gorzyczanie nie zdradzają szczegółów, pewnie jednak z notesach trenerów znajdują się nazwiska doświadczonych zawodników.

  Wiadomo już, że do Stali wrócą dwaj wychowankowie, którzy jesienią występowali w A-klasowej Ceramice Hadykówka. Chodzi o defensywnego pomocnika Artura Dziemianko oraz napastnika Artura Pogodę.

  Z wypożyczenia do Zrywu Dzikowiec wraca także bramkarz Adam Frańczak. W sobotę sparingpartnerem nowodębian będzie drużyna Sokoła Nisko, nie wiadomo jednak na boisku której drużyny rozegrany zostanie ten mecz.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo