Stal ograła Okocimskiego. Hat-trick Łętochy

Kuba Zegarliński
31.08.2015 mielec stal mielec blekitni stargard szczecinski 3:2 ii liga fot krzysztof kapica / nowiny Krzysztof Kapica
Piłkarze Stali Mielec umocnili się na pozycji lidera. W sobotę pewnie pokonali Okocimskiego Brzesko 4:1.

Stal Mielec do tego meczu podchodziła pod dwóch spotkaniach bez zwycięstwa. Mielczanie najpierw zremisowali z Legionovią, a tydzień później przegrali w Kołobrzegu. Okocimski miał już na rozkładzie jeden zespół z Podkarpacia, kolejkę wcześniej ograli 4:0 Siarkę Tarnobrzeg.

Mecz rozgrywany był w bardzo nieprzyjemnej aurze. W Mielcu właściwie przez cały dzień padał deszcz. Obie strony od początku starały się szukać swoich szans. Więcej z gry mieli jednak mielczanie, którzy częściej zatrudniali bramkarza gości. Stal próbowała i w końcu jej się udało. W 17.minucie Andreja Prokić dobił strzał Sebastiana Łętochy i było 1:0. W następnych minutach „piwosze” starali się zagrażać bramce Stali, jednak okazało się, że na grząskiej murawie lepiej czują się mielczanie.

Po kilku minutach „starań” gości, do głosu zaczęła dochodzić mielecka Stal. Po raz kolejny okazało się, że Sebastian Łętocha w powietrzu gra jak mało kto w 2.lidze. Po rzucie rożnym do piłki wyskoczył najwyżej i strzałem głową w dalszy róg bramki, zdobył drugiego gola dla Stali. Mielczanie starali się dobić bezradnych „piwoszy”, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Aleksander Kozioł.

Stal Mielec od początku drugiej połowy ruszyła do ataku. Mielczanie atakowali z rozmachem ale nie mogli umieścić piłki w siatce, za to gola po błędzie Libery zdobył Okocimski. Radość przyjezdnych z gola kontaktowego nie trwała jednak długo, dwa gole w odstępie trzech minut zdobył Sebastian Łętocha. Stal Mielec do końca meczu spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i pewnie wygrała starce z Okocimskim Brzesko.

FKS Stal Mielec - Okocimski KS Brzesko 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 16’ Prokić, 2:0 31’ Łętocha, 2:1 63’ Bryła, 3:1 65’ Lętocha, 4:1 67’Lętocha

Stal: Libera – Zalepa, Bierzało, Getinger, Sulewski – Duda, Żubrowski (87. Marciniec), Prejs, Nowak (76. Radulj), Prokić (82. Żegleń) – Łętocha (71. Cholewiak) Trener: Janusz Białek.

Okocimski: Kozioł – Pyciak, Wawryka, Jacek, Kasprzyk, Kurzywik (74 Maślanka), Jaworśkyj (83 Hłuszko), Wojcieszyński, Janik, Białkowski, Bryła

Sędzia: Daniel Kruczyński (Katowice) Widzów: 2 000