Stal pokonała Gedanię. Mielczanki wciąż w walce o play-offy

Tomasz Leyko
Stal wciąż walczy o uniknięcie baraży.
Stal wciąż walczy o uniknięcie baraży. Tomasz Leyko
Siatkarki Stali Mielec wygrały z Gedanią Żukowo 3:1. Dzięki zwycięstwu mielecki zespół wciąż liczy się w walce o grę w play-offach i uniknięcie baraży.

Stal zawiodła w I secie. Gedanistki serwowały wymagającą zagrywkę i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kibice nie kryli zaskoczenia takim obrotem sprawy, bo był to trzeci wygrany set przez Gedanię w... sezonie. - Dziękuję kibicom, że zostali z nami i nie wyszli z hali po tym secie - mówił po meczu trener mielczanek Rafał Prus.

Stal złapała właściwy rytm dopiero w II secie. - Wejście Agaty Wilk było przełomowe dla losów tego pojedynku - tłumaczył trener Gedanii Paweł Kramek. Zagrywka była teraz mocną stroną Stali, a rywalki gubiły się niemal w każdym elemencie gry.

STAL MIELEC - GEDANIA ŻUKOWO 3:1 (21:25, 25:13, 25:7, 25:20). MVP Dorota Ściurka - Stal