Stal przegrała pierwszą bitwę w Kwidzynie. Zobacz zdjęcia

Z Kwidzyna Tomasz Leyko
Szczypiorniści Stali (czerwone koszulki) byli bliscy wygranej w 1. mecz o brązowy medal MP. Tomasz Leyko
Szczypiorniści Stali Mielec byli bliscy zwycięstwa w pierwszym meczu o brązowy medal PGNiG Superligi. W wyjazdowym meczu z MMTS-em Kwidzyn do wyłonienia zwycięstwa potrzebna była dogrywka, w której lepsi byli kwidzynianie.
MMTS - Stal Mielec 1. meczPilkarze reczni Stali Mielec (czerwone koszulki) przegrali 1. mecz o brązowy medal MP z MMTS w Kwidzynie 36-41.

MMTS - Stal 1. mecz

MMTS KWIDZYN - BRW STAL MIELEC 41-36 (32-32, 15-17)

MMTS: Suchowicz - Pacześny 4, Krieger 2, Orzechowski 12, Peret 3, Adamuszek 8, Rombel 5, Seroka 3, Łangowski, Waszkiewicz 2, Kostrzewa 2.

STAL: Wolański, Lipka - Wilk 5, Albin 3, Janyst, Sobut 10, Szpera 7, Babicz 3, Kubisztal 4, Gawęcki, Basiak, Chodara 4, Krzysztofik.

Stan rywalizacji o brązowy medal (do 3 wygr.): 1-0 dla MMTS.

Zobacz zdjęcia z meczu: MMTS Kwidzyn - Stal Mielec

Przez większą część meczu wydawało się, że to Stal sięgnie po zwycięstwo w sobotę. Gospodarze grali jednak konsekwentnie, a mielczanom trochę zabrakło sił.

Po wyrównanym początku Stal odskoczyła w 17 minucie. Z karnego trafił Marek Szpera (5-8), wcześniej z 7 metrów nie trafili Łukasz Janyst i Paweł Albin. Gdy niezawodny Grzegorz Sobut rzucił na 12-8 o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy Zbigniew Markuszewski.

Stal jednak nie zwalniała tempa. Efektownie wciąż rzucali Szpera i Sobut. W 22. Minucie Stal prowadziła 14-9. W końcówce I połowy coś się jednak zacięło. Przy stanie 16-11 goście nie wykorzystali dwóch kontr. Kwidzynianie za to punktowali. Przewaga stopniała do 3 bramek, a na domiar złego mielczanie musieli grać w podwójnym osłabieniu. Po trafieniu Roberta Orzechowskiego było już 14-16.

Mielczanie złapali oddech w przerwie i w II połowie zaczęli odbudowywać przewagę. Po bramkach Adama Babicza i Michała Chodary było 20-17 dla Stali. Przechwyt i kontra Albina pozwoliły odskoczyć na 25-21, a gdy kwadrans przed końcem, w przewadze trafił Paweł Wilk (27-22) wygrana Stali była na wyciągnięcie ręki.

Znów zespół Ryszarda Skutnika zaczął grać nerwowo. Gdy Rombel rzucił kontaktową bramkę (27-28) o czas poprosił trener Skutnik. Nic to nie dało. Gospodarze poczuli szansę i Rombel wyrównał, a potem z karnego Orzechowski dał prowadzenie miejscowym. MMTS prowadził już 31-29, ale ostateczny zryw mielczan dał im remis 32-32 po trafieniu Wilka.

Obydwa zespoły miały swoją piłkę meczową. Najpierw zgubili piłkę kwidzynianie, a tuż przed końcem Suchowicz obronił rzuty mielczan i dogrywka stała się faktem. W dodatkowym czasie gospodarze nie dali szans mieleckiej drużynie.