Stal Rzeszów liderem, przynajmniej do niedzielnego popołudnia. Biało-niebiescy pewnie pokonali Czarnych Połaniec. Dwa gole Piotra Ceglarza

Wacław Nowacki
Piłkarze Stali Rzeszów wygrali drugi mecz z kolei. Po ograniu Wisły w Puławach na swoim stadionie znaleźli sposób na Czarnych Połaniec. Wygrali z beniaminkiem 3:0.

Po ograniu Wisły w Puławach Stal mierzyła się beniaminkiem, średnio notowanym toteż była zdecydowanym faworytem. Pewne wątpliwości budził tylko fakt, czy solidne opady deszczu nie zepsują boiska i tym samym nie utrudnią gospodarzom gry.

Nic takiego nie miało miejsca. Przesadnie z górki biało-niebiescy nie mieli, ale od początku nacierali na rywala i w sumie nie mieli problemów z pokonaniem rywali.

Golem zapachniało już w 6. minucie, kiedy uderzał Tomasz Płonka (bramkarz “wypluł piłkę”, jednak obrońcy byli czujni i wyjaśnili sytuację). Bohaterem meczu został Piotr Ceglarz. Pierwszy raz postraszył bramkarza Czarnych w 12. minucie. W 20. minucie blisko swego 9 gola w sezonie był Płonka. Po dwóch kwadransach obok słupka huknął Dominik Chromiński.

W końcu przechwyt na 35 metrze zaliczył Ceglarz, pociągnął kilkanaście metrów i wycelował bez pudła sprzed pola karnego. W końcówce połowy ekipa z Połańca pokazała pazurki, ale nic to nie dało.

Zaraz na początku drugiej części gry Stal zadała kolejny, mocny cios; kąśliwie strzelał Damian Nowacki, bramkarz odbił piłkę, którą z okolic linii pola bramkowego Chromiński głową skierował “do sieci”.

Krótko po zmianie stron o centymetry pomylił się Adrian Ligienza. W 69. min Nowacki znów pokazał, że umie przyłożyć z dystansu. Wynik został ustalony po tym, gdy Chromiński uruchomił Ceglarza. ten znów zwiódł rywali, ustawił celownik i z 16 metrów przymiarką po ziemi trafił na 3:0

Wygrana mogła być wyższa. W doliczonym czasie piłka spadła pod nogi Damiana Sieranta, ale pozycja do strzału nie była wygodna i rezerwowy Stali nie zdołał skorzystać z okazji, aby trafić do siatki już po 7 minutach gry.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć Krystiana Popieli, zawodnika Stali, który zginął w wypadku samochodowym.

Stal Rzeszów - Czarni Połaniec 3:0 (1:0)