Stal Rzeszów pokonała u siebie Wisłę Puławy i nie zwalnia tempa. Już do przerwy ustawiła sobie mecz [ZDJĘCIA, KIBICE]

Stal Rzeszów - Wisła Puławy
Stal Rzeszów - Wisła Puławy Paweł Dubiel
W 26. kolejce Stal Rzeszów zrewanżowała za porażkę 1-3 z pierwszej rundy i pokonała Wisłę Puławy na swoim stadionie 2-0. Piłkarze znad Wisłoka już do przerwy ustawili sobie mecz.

Stal w rundzie jesiennej przegrała z puławianami 1:3, więc motywację miała podwójną. Wynik może wskazywać, że ekipie znad Wisłoka poszło w miarę gładko, ale nie był to łatwy mecz dla naszej drużyny.

Już po zagraniu Ednilsona Dominik Banach powinien trafić do siatki. Młodzieżowiec źle trafił jednak w piłkę, ale dopadł do niej Adrian Paluchowski i wślizgiem z bliska strzelił w bramkarza. Minęło dokładnie 30 sekund i Damian Michalik, zamiast podawać wzdłuż bramki, wycofał piłkę na 10 metr do Bartłomieja Poczobuta, który przymierzył do siatki. I zrobiło się 1:0. Po dwóch kwadransach poszła kontra, w jej finale dobrze zacentrował Michalik, Prokić zrobił użytek ze swojej głowy i na tablicy pojawił się wynik 2:0.

W 70. minucie Stal miała kolejną, świetną okazję. Bartosz Wolski strzelał dwa razy po tym, jak w szesnastce gości zrobił się porządny „kocioł”. Najpierw trafił w obrońcę, a później jego uderzenie odbił Bartłomiej Gradecki.

Wisła próbowała wysokiego presingu, Stal miała swoje okazje, ale wynik nie chciał się już zmienić.

Stal Rzeszów - Wisła Puławy 2:0 (2:0)

Bramki: Poczobut 7, Prokić 31.

Stal: Kaczorowski – Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki - Danielewicz, Poczobut, Wolski, Michalik - Sadłocha (75. Małecki), Prokić.

Wisła: Gradecki – Cheba (46. Flak), Cyfert, Bracik, Wawszczyk -Banach (46. Ilić), Puton, Kona (86 Bartosiak), Ednilson (58. Drozdowicz) - Paluchowski (75. Kondracki), Carlos Daniel.

Sędziował: Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Prokić, Polowiec.

Pozostałe wyniki:

• Olimpia Elbląg - Radunia Stężyca 0:0,
  • Sokół Ostróda - Znicz Pruszków 2:2 (0:1) Lías 74, Rogala 90 - Lewczuk 39, Kręcichwost 79,
  • KKS 1925 Kalisz - Śląsk II Wrocław 3:1 (1:0)Gordillo 44 (k), Staszak 67, Giel 90 (k) - Idzik 46,
  • Chojniczanka Chojnice - Hutnik Kraków 3:2 (0:1) Pląskowski 48 (k), van Huffel 70, Olszewski 89 - Świątek 4, Lelek 88.
  • Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 0:2

Mecze Garbarnia Kraków - Motor Lublin, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pogoń Siedlce odwołane z powodu złego stanu boiska. Mecz Lech II Poznań - GKS Bełchatów 3:0 (wo).