Stal Rzeszów uległa Piastowi Gliwice w sparingu

07.05.2022 rzeszow ewinner 2 liga stal rzeszow moro lublin mecz fot. pawel dubiel / polska press brak
Porażką 0:2 zakończył się mecz sparingowy Stali Rzeszów w Rącznej koło Krakowa, w którym beniaminek 1 ligi zmierzył się z ekstraklasowym Piastem Gliwice.

Choć obie drużyny jeszcze kilka tygodni temu dzieliło dwie ligi, a w Stali Rzeszów mimo awansu nie zaszło zbyt wiele zmian, to na boisku różnicy nie było widać. Można powiedzieć, że to Stal była stroną bardziej ofensywną. Niestety to Piast strzelał gole. W 9. minucie gliwiczan postraszył strzałem z dystansu Patryk Małecki, ale uderzał niecelnie. W rewanżu rywale przeprowadzili szybką akcję. Hateley zagrał do Pyrki, a ten wyłożył piłkę przed bramkę nadbiegającemu Sappinenowi.

Do końca pierwszej połowy rzeszowianie nacierali. Swoje okazje mieli Andrea Prokić, Damian Michali i Łukasz Góra, ale za każdym razem brakowało precyzji.

Po zmianie stron obaj trenerzy mocno zmodyfikowali swoje składy. Daniel Myśliwiec wymienił siedmiu graczy w przerwie, a czterech pozostałych kwadrans później. Mecz kończyła zupełnie inna jedenastka, niż go zaczynała.

Na placu gry pojawili się m.in. powracający z wypożyczenia ze Stali Mielec Wiktor Kłos, Dawid Olejarka z Radomiaka, czy bramkarz Przemysław Pęksa. Po stronie Piasta po przerwie wszedł m.in. były już gracz Stali Mielec Grzegorz Tomasiewicz i szybko pozytywnie zaznaczył swoje wejście dobrymi podaniami.

Początek był niemrawy, ale z czasem Stal znów zaczęła nacierać na bramkę rywala. Wyrównać mogli Franciszek Polowiec, Mateusz Olejarka czy Jakub Szczypek. Ten ostatni znalazł się w sytuacji sam na sam z renomowanym Plachem, ale przerzucił bramkę. Piast na 2:0 podwyższył w ostatniej minucie po akcji zainicjowanej przez Tomasiewicza i golu Oskara Leśniaka.

Stal Rzeszów - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Stal w 1 połowie: Pęksa - Marczuk, Góra, Poczobut, Głowacki - Kotwica, Wolski, Sadłocha - Michalik, Małecki, Prokić.
Stal w 2 połowie: Kaczorowski - Polowiec, Wrona, Poczobut (76' Paśko), Głowacki (60' Polowiec) - Kłos, Kotwica (60' Oleksy), Wolski (60' Szczypek), M. Olejarka - D. Olejarka, Piątek.

1 lipca otworzyło się letnie okno transferowe. Od tego dnia wielu zawodników występujących w zeszłym sezonie w PKO Ekstraklasie pozostało bez pracodawców. Kto znalazł się w takim położeniu? Sprawdźcie listę ponad 30 dostępnych piłkarzy. Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do kolejnego slajdu >>

Kto jest do wzięcia za darmo? Oto lista dostępnych zawodnikó...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0