Stal Rzeszów wygrała z Elaną Toruń i jest liderem. Gola za trzy punkty zdobył rezerwowy Łukasz Mozler. "Kołyska" dla Gerarda Bieszczada

Piłkarze Stali nie mieli lekko, ale zgarnęli komplet punktów
Piłkarze Stali nie mieli lekko, ale zgarnęli komplet punktów Krzysztof Łokaj
Stal Rzeszów w 6. kolejce gier pokonała na swoim boisku 1-0 Elanę Toruń. Goście zawiesili rzeszowianom wysoko poprzeczkę i niewiele dzieliło ich od zdobycia gola. Łukasz Mozler zdobył gola kwadrans po pojawieniu się na murawie. Przynajmniej do niedzielnego wieczoru stalowcy będą liderować w tabeli
Stal Rzeszów pokonuje Elanę Toruń i utrzymuje pozycję lidera w II lidze. Czytaj więcej o meczu.

2. liga. Stal Rzeszów pokonuje Elanę Toruń i utrzymuje pozyc...

Na Hetmańskiej grano „mecz przyjaźni”, dlatego również kibice z miasta Kopernika usadowili się na nowej trybunie. Fani nie żałowali gardeł i piłkarze z werwą rozpoczęli mecz. Lepiej poczynała sobie Stal, która w swoim stylu presowała i przez kilkanaście minut z rzadka opuszczała połowę torunian.

Pierwszy raz golem zapachniało, gdy po składnej akcji piłkę otrzymał Błażej Szczepanek. Nastolatek był blisko bramki, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Nowaka. Z czasem mecz się wyrównał. Biało-niebiescy często atakowali, ale...

- W pierwszej połowie graliśmy trochę za wolno. Można było mocniej pocisnąć skrzydłami – oceniał po meczu Janusz Niedźwiedź, coach rzeszowian.

Obrońcy Elany raz nie upilnowali Grzegorza Goncerza, ale po jego efektownym półwoleju piłka poszybowała nad poprzeczką. W końcówce połowy strzałem z dystansu postraszył miejscowych Stryjewski.

Tuż po zmianie stron po trybunach przeszedł jęk zawodu, bo „setkę” miał Goncerz. Przegrał jednak pojedynek z bramkarzem. Elana grała otwartą piłkę, obrońcy Stali mieli co robić, ale w 60. minucie bramkarz gości znów był w opałach. Tym razem szansę miał Damian Sierant, jednak strzelał z ostrego kąta i Nowak piersią odbił piłkę. Chwilę później golkiper przyjezdnych miał problem przy wolnym Wojciecha Reimana, który pięknie przyłożył z około 30 metrów.

W końcu przyszła 78 minuta. Piotr Głowacki zacentrował, zdawało się, za wysoko, za daleko, a jednak Michał Nawrot zagłówkował na pole bramkowe, tam stoper Elany nie przeciął podania i Łukasz Mozler z paru metrów wcisnął głową piłkę do celu.

Elana na finiszu mogła wyrównać; w 89. min z dystansu wypalił z całej siły Boniecki. Celował na krótki słupek, ale Wiktor Kaczorowski pokazał refleks i klasę.

– Byłem dobrze ustawiony, stałem blisko słupka – komentował po meczu młody golkiper.

Sędzia doliczył sześć minut i w 96. publika za moment zamarła, bo do piłki wstrzelonej w pole karne doszedł filigranowy Boniecki. Uderzył z 8 metrów uderzył po ziemi, na szczęście bramkarz Stali znów stał gdzie trzeba i w porę rzucił się na murawę.

Po wszystkim biało-niebiescy wykonali tzw. „kołyskę”, której adresatem był Gerard Bieszczad. Bramkarzowi Stali w sobotę urodził się syn. Cała trybuna biła mu brawo, w tym Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, i Stanisław Sienko, wiceprezydent.

– Zwycięstwo dedykujemy Gerardowi. W środę debiutował na boisku, teraz został ojcem. Brawo – uśmiechał się szkoleniowiec Stali, która od poniedziałku będzie szykować formę na hitowy, wyjazdowy mecz z Widzewem.

Stal Rzeszów – Elana Toruń 1:0 (0:0)

Bramki: 1-0 Mozler 78.

Stal: Kaczorowski 7 – Sierant 6, Cyfert 6, Kostkowski 5, Głowacki 6 – Szczepanek 6 (75 Olejarka 5), Ligienza 6 (63 Szeliga 5), Reiman 7, Chromiński 5 (63 Nawrot 6) – Goncerz 6 (63 Mozler 6), Pląskowski 5. Trener Janusz Niedźwiedź.

Elana: Nowak – Dobosz, Świeciński, Urbański, Machaj (70 Andrzejewski) – Kołodziej (66 Rak), Stryjewski (59 Boniecki), Kośnielniak, Kisiel (81 Jóźwicki), Lenkiewicz – Bierzało. Trener Ariel Jakubowski.