Stal Sanok - lider z klasą

Marian Struś
Trzy efektowne gole w bramce wicelidera. Sanockiej Stali udało się wygrać trzeci ligowy mecz z rzędu. FOT. ADAM JĘDRZEJCZYK
Hit kolejki, pojedynek lidera z wiceliderem, był widowiskiem jednostronnym, w którym Stali wystarczyło 45 minut, aby rzucić rywala na kolana.

Zaaplikowała mu trzy bramki, a mogła pięć. To wystarczyło, aby w drugiej odsłonie zwolnić tempo i kontrolować przebieg gry.

Przez 10 minut sanoczanie zwodniczo pozwolili rywalowi na grę nawet na swoim przedpolu, po czym przeszli do błyskawicznego kontrataku, demonstrując szereg szybkich i błyskotliwych akcji, znamionujących klasę pogromcy Widzewa. W 14. min Pańko huknął z 17 m, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. W rewanżu Szalony strzelił z kąta na bramkę gospodarzy, ale Bilski przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

W 30. min cudownym strzałem z 25 m popisał się Borowczyk, jednak Kozioł zdołał sparować piłkę. Ostatni kwadrans pierwszej odsłony był już jednostronnym popisem lidera. W 32. min, po rzucie rożnym Borowczyka, do góry wyskoczył Kuzicki i piłka wylądowała w samym oknie bramki gości.
Następnie na listę strzelców mieli szansę wpisać się Nikody i Borowczyk, ale szczęście było przy Kolbuszowiance. Co nie udało się im, udało się Chudziakowi, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Węgrzyna i z 7 m trafił idealnie do bramki.

Druga połowa zaczęła się podobnie, od mocnego uderzenia Stali. Strzał głową Chudziaka w samo okno znakomicie wybił poza bramkę Kozioł. Chwilę potem potężny strzał Kuzickiego minimalnie minął słupek. I to było wszystko w tym meczu.

Od 50 minuty sanoczanie zwolnili tempo, co sprawiło, że na boisku pojawili się piłkarze z Kolbuszowej. Zaczęli być bardziej widoczni, ale nie potrafili zagrozić bramce lidera.

STAL DOM-ELBO SANOK -KOLBUSZOWIANKA 3-0 (3-0)

1-0 Pańko (14), 2-0 Kuzicki (32-głową, po rzucie rożnym Borowczyka), 3-0 Chudziak (40-głową, po wrzutce Węgrzyna).
STAL: Bilski 8 - Jaracz 7, Sumara 8, Łuczka 8 - Kruszyński 7 (72. Ząbkiewicz), Kuzicki 8 (78. Kijowski), Węgrzyn 8, Borowczyk 8, Chudziak 7 (84. Kuzian) - Nikody 7, Pańko 7 (86. Kowalski).
KOLBUSZOWIANKA: Kozioł 4 - Pastuła 4, Polak 5, Cieśla 4 (46. Mazurek 4), Serafin 4 (84. Mytych) - Selwa 4, Pęgiel 6, Abramowicz 4 (46. Pruś 5), Leśniowski 5 - Szalony 5, Jamróz 4 (69 Lenart).
SĘDZIOWALI: Sławomir Chmiel - 6 oraz Mieszko Sobczak i Mateusz Warzocha (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Kuzicki, Chudziak, Borowczyk - Serafin, Leśniowski, Węgiel, Mazurek. WIDZÓW 350.