Stal Sanok rozgromiła Sokół Nisko

Marian Struś
Piłkarze Sokoła Nisko (po bokach) starali się jak mogli, jednak rozpędzonych sanoczan nie mieli szans zatrzymać. ADAM JĘDRZEJCZYK
Sanoczanie nie dali rywalom z Niska najmniejszych szans aplikując im aż pięć bramek. Do przerwie goście bronili się dzielnie, worek z bramkami otworzył się w drugiej połowie.

W Sanoku bez niespodzianek, "Stalowcy" pewnie pokonali Sokół
Tam pięć i tu pięć

Stalowcy byli zespołem o klasę lepszym, choć gości należy pochwalić za otwartą grę i ambitną postawę. Nierówne i grząskie boisko sprawiało obydwu drużynom problemy i uniemożliwiało prowadzenie szybkiej, technicznej i ładnej dla oka gry.

W I odsłonie gospodarze powinni byli prowadzić trzema bramkami, jednak w 27 min. w ostatniej chwili piłkę z głowy Spalińskiemu zdjął bramkarz Sokoła. Goście mogli strzelić gola chwilę później, gdy sędziowie "puścili" im 2-metrowego spalonego, jednak strzał Niemca obronił Pietrzkiewicz.

Obrońca Stali Piotr Łuczka otworzył worek z bramkami w 55. minucie, idealną główką po rzucie wolnym wykonywanym przez Borowczyka. Chwilę potem skiksował Piotr Niemiec, a piłkę przejął Daniel Niemczyk i było już 3-0.
Gdy Borowczyk podwyższył na 4-0, goście jakby stracili ochotę do gry. Zmobilizowali się w ostatnim kwadransie, gdy sędzia pokazał Markowi Węgrzynowi czerwoną kartkę za wyrażenie krótkiej opinii na temat jego pracy.

Grając w dziesiątkę najpierw Kamil Kruszyński strzelił mocno w słupek, potem na czystą pozycję podanie dostał Fabian Pańko, lecz trafił w bramkarza. W doliczonym czasie gry Pańko zrehabilitował się, zdobywając piątego gola.

Tym samym stalowcy powtórzyli wynik z jesieni, kiedy to w Nisku pokonali Sokoła także 5-0.

STAL DOM-ELBO SANOK - SOKÓŁ NISKO 5-0 (1-0)

1-0 Kuzicki (16, głową, po główce Sumary), 2-0 Łuczka (55, głową, po wrzutce Borowczyka), 3-0 Niemczyk (62, po indywidualnej akcji), 4-0 Borowczyk (69, z rzutu karnego), 5-0 Pańko (90, z podania Niemczyka).

STAL: Pietrzkiewicz - Szałankiewicz, Sumara, Łuczka - Nikody (72. Kruszyński), Węgrzyn, Borowczyk, Kuzicki (66. Kijowski), Kosiba (77. Chudziak) - Niemczyk, Spaliński (60. Pańko).
SOKÓŁ: Osipa - Niemiec, Drabik, Frankiewicz, Tabaka (63 Świąder) - A. Nowak, Szewc, Lebioda, Skiba - Orliński (63. Ryfczyński), Kaczmarczyk (63. Wojtak).

SĘDZIOWALI Rafał Greń oraz Mieszko Sobczak i Adam Piwoński (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Kuzicki, Węgrzyn. CZERWONE: Węgrzyn (75 min.) WIDZÓW 500 (ok. 40 z Niska).

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach