Stal Sanok zremisowała z Podlasiem. Zobacz zdjęcia

Marian Struś
W Sanoku liczyli na pewne zwycięstwo, tymczasem cieszyli się z remisu. Wyrównującego gola piłkarze Stali Sanok strzelili gościom dopiero w 80 minucie meczu. Podlasie Biała Podlaska grało mądrze.

Zobacz zdjęcia z meczu: Stal Sanok - Podlasie Biała Podlaska

Goście od początku zaskoczyli swą dobrą postawą. Grali piłką, wyprzedzali, agresywnie i odpowiedzialnie w obronie. Już w 10 min. uciekł obrońcom Stali Wojciech Hołoweńko, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki, na szczęście w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny Michał Zarzycki.

W rewanżu zaatakowali stalowcy, jednak Sylwester Zdunek mimo iż dwukrotnie strzelał, nie zdołał pokonać Adama Wasiluka. W 33 min. piękny strzał z 26 m. oddał Mariusz Sumara, lecz piłka minimalnie minęła spojenie słupka i poprzeczki. Minutę później z objęcia prowadzenia cieszyli się goście.

Do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył Paweł Wilczewski, ale nie sięgnął piłki. Jego interwencja uśpiła defensorów, co wykorzystał Arkadiusz Maksymiuk, posyłając piłkę do siatki.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Nadal goście prowadzili wyrównaną grę, momentami nawet przeważając. W 72 min. mogło być po meczu. Po błędzie bramkarza, który minął się z piłką na przedpolu, Hołoweńko strzelił do pustej bramki, ale nie trafił.

Minutę później szansę na wyrównanie miał Zdunek, który z bliska główkował niecelnie. Stalowcy czując smak porażki ruszyli do przodu. Przyniosło to efekt w 80 min.

Ostro strzelił z 17 m. Fabian Pańko. Piłka odbiła się od dolnej części poprzeczki, jednak do bramki nie wpadła. Odbitą od murawy dopadł Piotr Łuczka i ulokował w siatce. Zamiast pewnych trzech punktów, stalowcy musieli się zadowolic jednym i to dobrze, że tak się to skończyło.

STAL INSTAL-BUD SANOK - PODLASIE BIAŁA PODLASKA 1-1 (0-1)
0-1 Maksymiuk (34, głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego), 1-1 Łuczka (80, głową, po odbiciu się piłki od poprzeczki).