Stal Stalowa Wola awansowała do 2 ligi. W sobotę pokonała Wisłę Sandomierz

Kamil Górniak
Piłkarze "Stalówki" świętują awans do drugiej ligi
Piłkarze "Stalówki" świętują awans do drugiej ligi Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola po trzyletniej banicji i pobycie w 3 lidze wywalczyła awans do 2 ligi po efektownym zwycięstwie nad Wisłą Sandomierz 7:0.
Piłkarze i kibice "Stalówki" fetują awans do drugiej ligi

Stal Stalowa Wola w II lidze! Fajerwerki po końcowym gwizdku...

W sobotę, 10 czerwca 2023 roku Stal Stalowa Wola pokonała Wisłę Sandomierz 7:0

3 liga. Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz 7:0. Zobacz zdj...

Piłkarskie święto w Stalowej Woli w sobotni wieczór zostało uraczone upragnionym awansem Stalówki do II ligi. Jeszcze przed pierwszy gwizdkiem arbitra okazało się, że do awansu zielono-czarnym wystarczy jedynie remis w dwóch ostatnich potyczkach. Zawodnicy Stali nie zamierzali jednak odpuścić i zadowolić się skromnym jednym punktem.

Od pierwszych minut zielono-czarni ruszyli do ataku. W 4. minucie Arkadiusz Ziarko otrzymał świetnie podanie od Mariusza Szuszkiewicza i uderzeniem z ostrego kąta wyprowadził Stal na prowadzenie. Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze nacieszyć się premierowym trafienie, a chwilę później po wrzutce Jakuba Kowalskiego prowadzenie podwyższył Kosei Iwao. Po kwadransie meczu było już 3:0. Znów Kowalski świetnie dograł przed pole karne tym razem do Łukasza Soszyńskiego, który pięknym strzałem zdobył kolejnego gola dla zielono-czarnych.

Piłkarze Stali niesienie fantastycznym dopingiem nie zamierzali odpuszczać i szukali kolejnych goli. Stało się to kilka minut później. Trzecią asystę zaliczył Jakub Kowalski, który zagrał pięknie wzdłuż bramki a akcję gospodarzy zamknął Ziarko. W 28. minucie dobrym zagraniem Kacper Wydra odsłużył Adama Imiele. Pomocnik Stali uderzył mocno z linii pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od Iwao i nieco zaskoczyła golkipera gości. Po chwili bliski szóstej bramki dla Stali był Mariusz Szuszkiewicz, lecz trafił tylko w słupek.

Po zmianie stron Stal grała już zdecydowanie spokojniej, ale kontrolowała przebieg meczu. Nie atakowała już z taką intensywnością, ale szukała jeszcze kolejnych bramek. W 58. minucie solową akcją popisał się Tomasz Kołbon, który wpadł w pole karne ograł kilku rywali i wyłożył piłkę Mariuszowi Szuszkiewiczowi, który zdobył kolejnego gola dla zielono-czarnych. W ostatnich minutach Stal dobiła rywali. Po centrze z rzutu rożnego celna główką popisał się Piotr Rogala i ustalił wynik tego pojedynku. Stalówka po trzech latach gry na trzecioligowym poziomie wywalczyła upragniony awans i w przyszłym sezonie występować będzie w 2 lidze.

Stal Stalowa Wola - Wisła Sandomierz7:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Ziarko 4, 2:0 Iwao 6, 3:0 Soszyński 15, 4:0 Ziarko 22, 5:0 Imiela 28, 6:0 Szuszkiewicz 58, 7:0 Rogala 82

Stal: Smyłek - Kowalski, Banach, Rogala, Ziarko, Soszyński (74 Duda), Kołbon, Imiela (68 Pioterczak), Wydra (46 Pikuła), Szuszkiewicz (68 Wojtak), Iwao. Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Wisła: Czarnogłowski - Cichoń, Wódz, Michalczyk, Abate, Wyjazdłowski, Uciński (25 Krajewski), Sudy, Khorolsky, Szczypek, Kościółek (87 Stokołosa). Trener Robert Chmura.

Sędziował Szczołko (Lublin). Widzów: 3764.

Zapełniony stadion na meczu Stal Stalowa Wola - Wisła Sandom...