Stal Stalowa Wola bez szans w Kielcach

Miłosz Bieniaszewski
Krzysztof Nowaliński
Koszykarze Stali Stalowa Wola doznali wysokiej porażki w Kielcach. Podopieczni Bogdana Pamuły nie mieli za wiele do powiedzenia w starciu z miejscowym AZSe-m UJK.

Stal Stalowa Wola jedynie na początku meczu toczyła wyrównaną walkę z kielczanami i prowadziła 8:5 i 11:9. Pierwszy sygnał ostrzegawczy pojawił się w ostatnich fragmentach pierwszej kwarty, kiedy od stanu 16:16 zrobiło się 25:16 dla miejscowych. O dalszych losach spotkania zadecydował jednak początek kolejnej odsłony. AZS UJK wygrał go 13:0 i jego przewaga poważnie urosła. Goście w tej części grali na fatalnym procencie skuteczności i na długa przerwę schodzili tracąc do rywala 15 oczek. Strata wydawała się jeszcze do odrobienia, ale "Stalówka: została pozbawiona wszelkich złudzeń w trzeciej ćwiartce. Po niej było już 78:46 i jasnym się stało, że to kielczanie będą się cieszyć z kolejnej wygranej.

AZS UJK Kielce – Stal Stalowa Wola 91:62

Kwarty: 29:22, 22:14, 27:10, 13:16.

AZS UJK: Lewandowski 20 (3x3, 4 zb.), Majchrzak 9 (1x3), Nowakowski 8 (8 zb.), Osiakowski 9 (1x3, 4 str.), Sprengel 0 (4 zb., 8 as.) oraz Druszcz 12 (2x3), Jagiełło 9 (2x3), Pawlak 2 (4 zb.), Szewczyk 16 (4 str.), Szwedo 6 (1x3, 5 zb.). Trener Rafał Gil.

Stal: Bandyga 2 (8 zb.), Kaczmarski 16 (3x3), Łabuda 4, Partyka 8 (1x3, 4 zb.), Zaguła 13 (1x3, 6 str.) oraz Konieczny 8 (2x3), Pietras 3 (1x3), Tabor 8, Wojtanowicz 0, Pogoda 0 (4 zb.). Trener Bogdan Pamuła.