Stal Stalowa Wola gromi Orlęta Radzyń Podlaski i jest już bardzo blisko awansu [RELACJA]

Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola pokazała skuteczną piłkę
Stal Stalowa Wola pokazała skuteczną piłkę Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola pokonała na własnym boisku wysoko Orlęta Radzyń Podlaski 5:0. Tym samym zielono-czarni przybliżyli się bardzo mocno w kierunku upragnionego awansu.

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski 5:0. Zobacz zdjęcia z meczu

Od pierwszych minut niedzielnego spotkania w Stalowej Woli do ataku ruszyli zielono-czarni. Stalówka stwarzała zagrożenie pod bramką gości, lecz nie były to jakieś bardzo dobre okazje. Młodzi gracze z Radzynia Podlaskiego dzielnie się bronili i rozbijali ataki gospodarzy. Stal szukała swojej szansy w strzałach z dystansu czy stałych fragmentach gry.

Szczęście przyszło w 25. minucie mecz. W pole karne dośrodkował Jakub Kowalski, źle interweniował golkiper Orląt i Kosei Iwao z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Nie minęło 60 sekund i Kacper Wydra z kilku metrów płaskim strzałem trafił do siatki. Był to pierwszy gol wychowanka Stali na stadionie przy ulicy Hutniczej. Gospodarze nie myśleli zwalniać tempa i szukali kolejnych trafień. W 34. minucie Tomasz Kołbon ładnie z lewej strony wpadł w pole karne, ograł dwóch rywali i idealnym podaniem obsłużył Adama Imielę, który w tempo doskoczył do zagrania i z bliska wpakował futbolówkę do siatki Orląt.

Po zmianie stron Stal pozwoliła rywalom na więcej, ale po kilku minutach znów przejęła inicjatywę. Efektem tego był kolejny gol. Po raz drugi do siatki Orląt trafił Iwao, który wykorzystał dobre podanie od Arkadiusza Ziarko i strzałem z kilku metrów pokonał golkipera gości. Zielono-czarni nie myśleli rezygnować z kolejnych trafień i nadal atakowali bramkę ekipy z Radzynia Podlaskiego. Bliski goli byli Sławomir Duda czy Mariusz Szuszkiewicz, ale to Piotr Rogala zdobył piątą bramkę dla Stalówki. Po wrzutce Bartłomieja Olszewskiego stoper gospodarzy pokonał Kacpra Kołotyłę.

Stal Stalowa Wola wygrała ważny ligowy mecz i jest już bardzo blisko awansu do II ligi. Zielono-czarni na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma cztery punkty przewagi nad Wieczystą Kraków. Być może już w najbliższą sobotę Stalówka przypieczętuje awans w potyczce z Wisłą Sandomierz.

Stal Stalowa Wola - Orlęta Radzyń Podlaski 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Iwao 25, 2:0 Wydra 26, 3:0 Imiela 34, 4:0 Iwao 62, 5:0 Rogala 75

Stal: Smyłek - Kowalski, Banach (63 Pikuła), Rogala, Ziarko (63 Olszewski), Soszyński, Kołbon (69 Pioterczak), Imiela, Wydra (80 Ksiązek), Szuszkiewicz, Iwao (63 Duda).

Orlęta: Kołotyło - Błasik, Żukowski, Duchnowski, Szczygieł, Kuźma, Korolczuk, Zając, Aleksandrowicz, Madembo (69 Roguski) , Obroślak.

Sędziował Rzucidło (Warszawa). Widzów 1999.

Mecz Stali Stalowa Wola z Orlętami Radzyń Podlaski obejrzało blisko dwa tysiące osób. Zobacz kolejne zdjęcia >>>

Całe rodziny dopingowały "Stalówkę" na meczu z Orlętami Radz...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0