Stal Stalowa Wola miała pod górkę w Wieliczce. Nasz zespół wyszarpał szóste zwycięstwo

Ekipa ze Stalowej Woli pokazała w Wieliczce, że potrafi rozgrywać końcówki meczów stal stalowa wola facebook
W szóstej kolejce 3. ligi Stal Stalowa Wola musiała się mocno napracować na wygraną. W wyjazdowym meczu podopieczni trenera Bogdana Pamuły pokonali 75:71 UKS Regis Wieliczkę

Gospodarze mieli wielką ochotę być pierwszymi w tym sezonie, którzy znajdą sposób na zespół ze Stalowej Woli. Goście wystąpili w niepełnym składzie i przez dwie kwarty ekipa z Wieliczki miała więcej do powiedzenia. W nagrodę na dużą przerwę zeszła, mając 8 punktów zaliczki (41:33).

W drugiej części meczu Stal rozpoczęła odrabianie strat. Nie szło to gładko, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale po 30 minutach straty przyjezdnych były już minimalne (53:54). W ostatniej kwarcie nasz zespół nie zwolnił tempa, pokazał charakter i na koniec postawił na swoim.

Stal prowadzi w tabeli z kompletem sześciu zwycięstw, wyprzedzając o punkt Cracovię i o dwa „oczka” Unię Tarnów i Regis.

UKS Regis Wieliczka - Stal Stalowa Wola 71:75 (20:18, 21:15, 13:20, 17:22)

Stal: Jadaś 5, Paterek 2, Buczek 11, Tabor 20, Beck 8, Paterek 0, Flisiak 7, Ziarno 4, Cygan 8, Rokosz 10 (1x3). Trener Bogdan Pamuła.

Mecz Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów - Resan AZS Politechnika Rzeszowska przełożono na 22.12.