Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Tomasovię. Po raz pierwszy w tym roku strzeliła w lidze trzy bramki

Stal pokonała Tomasovię 3:1
Stal pokonała Tomasovię 3:1 Krzysztof Nowaliński
W 29. kolejce Stal Stalowa Wola grała ze spadkowiczem z Tomaszowa i nie miała kłopotów z jego ograniem. Stalówka pokonała Tomasovię 3:1, po raz pierwszym w tym roku strzelając w lidze trzy bramki

Zielono-czarni rywalizowali z przedostatnią drużyną w tabeli i od początku atakowali. Uderzenia Daniela Świderskiego oraz Wiktora Stępniowskiego nie przyniosły jednak skutku. Aktywny był Łukasz Kacprzycki, który w 32. minucie oddał groźne uderzenie głową po centrze Jakuba Lebiody.

Dwie minuty później zielono-czarni mieli już pełna satysfakcję. Świderski przedarł się przez defensywę rywali i znalazł sposób na bramkarza z Tomaszowa Lubelskiego.

Na początku drugiej połowy Świderski ponownie miał okazję, główkował po dośrodkowaniu Michała Zięby, ale wynik nie uległ zmianie, ponieważ piłka minęła cel. Stal kontrolowała grę i nie dopuszczała do większego zagrożenia pod własną bramką.

Po godzinie gry Stalówka zadała rywalowi drugi cios. Z rzutu rożnego dośrodkował Kacprzycki, a gola strzelił Mateusz Hudzik. W końcówce z dobrej strony pokazali się rezerwowi gospodarzy: Aleksander Drobot świetnie dograł do Sławomira Dudy, a ten skierował piłkę do siatki.

Gdy wydawało się, że ta potyczka zakończy się wynikiem 3:0 dla naszego zespołu, to w 90. minucie honorową bramkę dla Tomasovii strzelił Mateusz Tomaszewski, który wykorzystał błąd w defensywie Stali.

W pierwszej połowie graliśmy może nie nazwę tego radosnym futbolem, ale dziecięcym. W wielu sytuacjach zachowywaliśmy się bardzo dobrze, żeby zaraz popełnić prosty błąd. Od 60 minuty dokonałem czterech zmian, po których gra nieco się zmieniła i przynajmniej przez chwilę potrafiliśmy utrzymać piłkę i wymieniać podania. Nic jednak z tego wynikało, a Stal wygrała zasłużenie. Dobrze jednak, że strzeliliśmy honorową bramkę, bo z przebiegu gry nam się należała

oceniał Paweł Babiarz, trener Tomasovii

Stalowowolanie odnieśli drugie zwycięstwo ligowe pod wodzą trenera Łukasza Surmy. Stal też po raz pierwszy w lidze w tym roku zdobyła trzy gole.

Stal Stalowa Wola – Tomasovia 3:1 (1:0)