Stal Stalowa Wola pewnie wygrała z Koroną. Testowany strzelił gola i zrobił karnego

Jakub Kowalski jest ostatnimi czasy niezawodny w wykonywaniu rzutów karnych
Jakub Kowalski jest ostatnimi czasy niezawodny w wykonywaniu rzutów karnych Marcin Radzimowski
W pierwszym posezonowym meczu sparingowym Stal Stalowa Wola wygrała 3:0 z Koroną Rzeszów. Obie drużyny testowały grupę piłkarzy.

Stal, która po rundzie jesiennej zajmuje 4. miejsce w 3. lidze, podjęła rzeszowian na sztucznej murawie. Gospodarze sprawdzili w grze blisko 30 piłkarzy (grano 3x30 minut), w tym graczy testowanych plus piłkarzy z drużyny rezerw.

Stalówka otworzyła wynik po golu gracza testowanego, który w drugiej tercji wypracował rzut karny. Piłkę na 11. metrze ustawił Jakub Kowalski, który w rundzie jesiennej trafił 10 „jedenastek” na 10 wykonywanych. W sparingu także nie zawiódł. Wynik ustalił nastoletni Mateusz Książek, zawodnik drugiej drużyny Stali.

Jarosław Pacholarz, nowy trener Korony (16. lokata w 4. lidze) w Stalowej Woli także testował kandydatów do zespołu.

Stal Stalowa Wola – Korona Rzeszów 3:0 (1:0, 1:0)

Bramki: zawodnik testowany, Kowalski karny, Książek.