Stal Stalowa Wola pogubiła się w Kielcach po przerwie. Pięć straconych bramek zespołu Łukasza Surmy

Stal Stalowa Wola miała za sobą fajną serię, ale wszystko ma swój koniec. Zespół Łukasza Surmy rozpoczął w Kielcachz wysokiego C, ale po przerwie dał ciała w obronie i przegrał z rezerwami Korony 3:5

Po pięciu meczach bez porażki Stalówka wydawała się faworytem potyczki w Kielcach. I na początku wyglądało, że wszystko potoczy się zgodnie z tym, jak obie ekipy stoją w tabeli. W początkowej fazie bramkarza Stali zatrudnili Miłosz Strzeboński (z wolnego) i Jakub Konstantyn. Podopieczni Łukasza Surmy odpowiedzieli akcją, po której Filip Szifer wyszedł sam na sam z Adrianem Sandachem, ale golkiper Korony II odbił piłkę.

Po trafieniach Dudy (uderzenie z główki po rucie rożnym Ziarko) i Szuszkiewicza przyjezdni wyszli na 2:0 i zdawali się trzymać w garści przebieg wydarzeń.

Bramka Strzebońskiego po kombinacyjnej akcji zapaliła czerwoną lampkę w szeregach stalowowolan, ale wydawało się, że mają oni daleko więcej przesłanek ku temu, aby być dobrej myśli przed drugą połową.

Po zmianie stron Korona podkręciła tempo, zaczęła grac agresywnie, a Stalówka zaczęła się tym samym gubić w tyłach.W 53. minucie wyrównał najlepszy na placu Jakub Konstantyn, który dobił strzał Piotra Lisowskiego.

Po podaniu Konstantyna trzeciego gola dla ekipy Mariusza Arczewskiego zdobył Mateusz Sowiński. Czwarty padł po pięknej akcji Strzeboński – Piotr Lisowski – Jakub Rybys. Przy kolejnym znów zapisał się Konstantyn asystując Sowińskiemu.
– Pozwoliliśmy się rozpędzić kieleckiemu pociągowi – powiedział Łukasz Surma, trener Stali. Jego drużynę stać było na zmniejszenie rozmiarów przegranej, ale przesadnie to humorów tego zespołu nie poprawiło.

- Mówiłem, że chłopaki potrafią grać w piłkę – podkreślał Mariusz Arczewski. Zdaniem wielu obserwatorów na zaproszenie na treningi pierwszego zespołu zasłużył Konstantyn. Leszek Ojrzyński może mu otworzyć furtkę.

Korona II Kielce - Stal Stalowa Wola 5:3
Bramki
: 0:1 Duda 30, 0:2 Szuszkiewicz 37, 1:2 Strzeboński 45, 2:2 Konstantyn 52, 3:2 Sowiński 67, 4:2 Rybus 69, 5:2 Sowiński 74, 5:3 Soszyński 89.

Korona II: Sandach – Zwoźny, Pańtak (46 Kiercz), Więckowski, D. Lisowski – K. Turek (77 Jopkiewicz), P. Lisowski – Zarandia (62 Sowiński), Strzeboński, Konstantyn – Szulc (46 J. Rybus).

Stal: Smyłek – Lebioda (68 Stępniowski), Grasza (68 Myszogląd), Kucharczyk, Ziarko – Duda, Soszyński – Szifer (68 Stelmach), Szuszkiewicz, Kitliński – Iwao (68 Khorolskyj).

Sędziował: Kukła (Kraków).

Żółte kartki: Mucha, Strzeboński, P. Lisowski – Lebioda, Stelmach.