Stal Stalowa Wola przegrała swój pierwszy mecz kontrolny w 2021 roku. Górą była Stal Kraśnik. Grali piłkarze testowani i... Tomasz Wietecha

Marcin Trzyna
archiwum PPG
W sobotę Stal Stalowa Wola rozegrała swój pierwszy mecz sparingowy w 2021 roku. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia rywalizowali ze Stalą Kraśnik w systemie 3x40 minut. Zwycięstwo odnieśli piłkarze z Kraśnika.

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali ze Stalą Kraśnik 0:1 w...

- Chcieliśmy, żeby każdy zagrał kilkadziesiąt minut, dlatego graliśmy trochę inaczej, 3 razy po 40 minut. Było kilku zawodników testowanych - przyznawał po meczu Jaromir Wieprzęć, trener Stali Stalowa Wola.

Jednym z testowanych był Aboubacar Condé (ostatnio Miedź Legnica), który jako junior grał w Lille, a w Polsce reprezentował barwy m.in. Juwenii Cieszanów i Pogoni-Sokół Lubaczów.

Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem Stali Kraśnik, która zdobyła bramkę po rzucie karnym. W drugiej odsłonie karnego miała Stal, ale tylko w poprzeczkę trafił Szymon Jarosz. W trzeciej tercji na boisku pojawił się m.in. powracający do gry po kontuzji Tomasz Płonka i... 42-letni Tomasz Wietecha, były wieloletni kapitan "Stalówki". Wynik z pierwszej tercji nie uległ zmian, Stal Kraśnik wygrała w Stalowej Woli 1:0.

W środę Stal rozegra swój drugi sparing - rywalem będzie ligowy rywal z Wólki Pełkińskiej.

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik 0:1

Bramka: Dyszy-karny.

Przedstawiamy już 3. część folkloru niższych lig na Podkarpaciu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Piłka nożna. Folklor podkarpackich niższych lig na zdjęciach...