Stal Stalowa Wola rozbiła na własnym obiekcie Siarkę Tarnobrzeg 4:0 w 3-ligowych derbach Podkarpacia

mtr
Stal Stalowa Wola PSA
W rundzie jesiennej Stal zdeklasowała Siarkę w derbach, wygrywając na jej terenie 4:1. Tym razem znów górą była "Stalówka" - podopieczni Damiana Skakuja ograli drużynę z Tarnobrzega 4:0, a więc jeszcze dobitniej, niż jesienią.

Wielkie derby Podkarpacia dla "Stalówki". Zobaczcie zdjęcia ...

Stal szybko starała się narzucić ofensywny styl gry i już w pierwszym kwadransie mogła zaskoczyć gości - na bramkę uderzali: Khorolskyi, Wiktoruk, Mroziński i Grabarz, jednak w żadnej z tych sytuacji piłka nie znalazła drogi do bramki Siarki. Po chwili futbolówkę w siatce Stali umieścił Dawid Bałdyga, jednak gwizdek arbitra nie pozwolił Siarce na świętowanie.

Sytuacji bramkowych w pierwszej połowie nie brakowało. Groźnie po zagraniu Piotra Mrozińskiego uderzał Aleksander Drobot, który trafił w boczną siatkę. Tuż przed przerwą to Siarka mogła objąć prowadzenie, ale Mateusz Janeczko zmarnował dogodną okazję.

Zaraz po przerwie podopieczni Damiana Skakuja wyszli na prowadzenie; na listę strzelców wpisał się Mroziński po asyście Michała Mistrzyka. Gol na 2:0 padł z rzutu karnego (faul Kowala na Grabarzu) - jedenastkę pewnie egzekwował Mistrzyk.

Stal miała kolejne okazje do podwyższenia rezultatu, ale najpierw Kowal obronił strzał Szymona Jopka, a po chwili uprzedził nadbiegającego Tomasza Płonkę. Narzucony styl gry złamał jednak defensywę gości, czego efektem były kolejne bramki. W 80. minucie Drobot wbiegł w pole karne Siarki, oddał strzał na bramkę. Choć piłkę odbił Kowal, to Mroziński z zimną krwią wykorzystał dobitkę. W doliczonym czasie gry "Siarkowców" dobił Maciej Wojtak, który 8 maja będzie świętował 18. urodziny.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mroziński 46, 2:0 Mistrzyk 64-karny, 3:0 Mroziński 80, 4:0 Wojtak 90+4.

Stal: Wietecha - Waszkiewicz ż, Khorolskyi, Hudzik, Sobotka, Drobot ż (83 Zięba), Mistrzyk ż (77 Wojtak), Wiktoruk (68 Conde), Jopek, Mroziński (83 Stępniowski), Grabarz (68 Płonka ż). Trener Damian Skakuj.

Siarka: Kowal - Orzechowski (65 Szołtys), Bierzało, Duda ż, Sulkowski, Janeczko, Tabor (77 Zmarzlik), Rogala ż, Skrzypek, Bieniarz (59 D'Apollonio), Bałdyga ż (65 Gajewski). Trener Sławomir Majak.