Stal Stalowa Wola wygrała na powitanie nowego trenera. Kacper Wydra bohaterem meczu

Jesienią Stalówka pokonała zespól z Chełma 2:0 i sztukę powtórzyła w meczu wyjazdowym Damian Kuziora/stal1938.pl
Stal Stalowa Wola, która pierwszy raz grała pod wodzą trenera Ireneusza Pietrzykowskiego, w 21 kolejce 3 ligi pokonała na wyjeździe Chełmiankę 2:0. Obie bramki zdobył Kacper Wydra

Pod wodzą nowego trenera Stalówka miała wygrać, aby w następny weekend walczyć z Wieczystą o fotel lider. Sztuka się powiodła, Stal powtórzyła wynik z jesieni, choć w I połowie wyglądała średnio i bliżej gola byli gospodarze (raz piłka uderzyła w poprzeczkę).
Dużym zagrożeniem dla naszego zespołu był Jakub Knap, który kilka razy znalazł się z piłką w pobliżu bramki Mikołaja Smyłka. W doliczonym do pierwszej połowy czasie uderzył groźnie, ale bramkarz Stali odbił piłkę.

W przerwie nasz zespół dobrze się nastroił i w II połowie był o wiele bardziej konkretny. W roli głównej wystąpił Kacper Wydra. Wychowanek Stali po 5 latach wrócił na Hutniczą i w Chełmie pokazał strzeleckiego nosa. Najpierw był tam gdzie trzeba po dośrodkowaniu w pole karne. Potem zespołową akcję wykończył bez pudła ładnym wolejem.

Chełmnianie starali się ratować mecz, ale drużyna ze Stalowej Woli nie pozwalał im na wiele i kontrolowała wydarzenia na boisku. Wprawdzie kwadrans przed końcowym gwizdkiem w dobrej sytuacji znalazł się Paweł Perdun, ale nie opanował piłki i miejscowi stracili szansę na kontaktowego gola.

– Szkoda pierwszej części meczu, rozegranej z dobrą energią. Było kilka strzałów, w końcówce połowy mogliśmy coś strzelić – oceniał Artur Bożyk, trener Chełmianki.

Po zmianie trenera dobry start jest ważny i osiągnęliśmy cel. Pierwsza połowa była zachowawcza. Ułożyliśmy to tak, aby zagrać bezpiecznie, spokojnie wejść w mecz. W drugiej połowie, po zmianie Grasza - Rogala, potrafiliśmy się utrzymać między liniami, poszły akcje i wpadły gole, które podkreśliły naszą przewagę. Dziękuję kibicom, którzy w dużej grupie dojechali na mecz i wspierali nasz zespół.

komentował Ireneusz Pietrzykowski, coach Stalówki

Od poniedziałku na Hutniczej rozpoczyna się akcja „wygrać z Wieczystą”. Mecz z krakowianami zaplanowano w dzień prima aprilis, ale na boisku nikt nie będzie żartował.

Spotkałem się z kibicami w Stalowej Woli i czuć, jak jest dla nich ważne, aby drużyna poszła w górę, tam, gdzie przecież przez lata grała. Ludzie chcą sukcesu, a ja mam nadzieję, że sprostamy tym oczekiwaniom

ocenił nowy szkoleniowiec wicelidera tabeli.

Chełmianka – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wydra 53, 0:2 Wydra 60.

Chełmianka: Chełmianka: Ciołek – Kulynych, Futa, Piekarski (79 Gierała), Stępień, Bednara (57 Szwed), Marchuk (72 Perdun), Czułowski, Nowak, Mroczek (57 Szczodry), Knap (79 Bobrov). Trener Artur Bożyk

Stal: Smyłek – Kowalski, Banach, Grasza (46 Rogala), Soszyński, Iwao (78 Duda), Ziarko (87 Olszewski), Kołbon, Imiela, Szuszkiewicz (86 Grabarz), Wydra (70 Wojtak).

Sędziował: Chrząstek (Radom).