Stało się! Łańcucianie przegrali pierwszy raz w sezonie. Po dużej przerwie odcięło im prąd i Astoria wygrała w Łańcucie jak chciała

Sokoły musza się odbudować, bo przed nimi trudne wyjazdy do Wrocławia i Leszna
Sokoły musza się odbudować, bo przed nimi trudne wyjazdy do Wrocławia i Leszna Łukasz Pado
Rawlplug Sokół nie wygrał dziesiątego meczu z rzędu. W swojej hali łańcucianie trzymali fason przez trzy kwarty. W czwartej na parkiecie rządziła już Enea Astoria Bydgoszcz i pokonała naszego jedynaka na zapleczu ekstraklasy 95:73

Łańcucianie nie zdążyli “uzupełnić paliwa” po wyjazdowej sesji, podczas której pokonali Czarnych Słupsk i Kotwicę Kołobrzeg.

- 10 lat tu przyjeżdżam, a wygrałem po raz pierwszy - zaznaczył Dorian Szyttenholm, skrzydłowy Astorii.

- W pierwszej połowie się trzymaliśmy, ale po przerwie było coraz gorzej i w końcu odcięło nam prąd - mówił Dariusz Kaszowski, coach Sokoła. - Słaba skuteczność, złe decyzje. Astoria zagrała przyzwoicie i to wystarczyło. Dalekim jestem od stawiania indywidualnych ocen, ale dziś na swoim poziomie zagrał tylko Dawid Zaguła.

Dobrze było do połowy II kwarty. Miejscowi wygrywali wtedy 40:28 po wolnych Zaguły. Zapas po 20 minutach wynosił już tylko 3 “oczka” (49:46). Po zmianie stron Astoria wyszła na plus. Początkowo niewielki. Pierwsze 5 minut IV kwarty gospodarze przegrali 4:18 i było po frytkach (67:88). Warto wspomnieć, ze Sokół przegrał zbiórkę 25:42.

- Stało się. Trzeba się odbudować, bo przed nami wyjazdy do Wrocławia i Leszna - dodał Kaszowski.

Rawlplug Sokół Łańcut - Enea Astoria Bydgoszcz 73:95 (26:23, 23:23, 14:24, 10:25)
Rawlplug Sokół
: Kulikowski 9 (1x3, 6 as.), Zywert 12 (2x3, 4 as.), Karolak 9 (1x3), Małgorzaciak 11 (1x3), Klima 7 oraz Zaguła 16 (1x3), Sewioł 6, Pruefer 4, Fiszer 4. Trener Dariusz Kaszowski.

Enea Astoria: Dłuski 19 (1x3, 11 zb.), Śpica 23 (4x3, 3 str., 3 prz.), Grod 16 (14 zb.), Frąckiewicz 13, Nowakowski 11 ( 5 as.) oraz Aleksandrowicz 8 (2x3), Kondraciuk 5 (1x3), Szyttenholm 0. Trener Grzegorz Skiba.