Stało się. Siarka spadła do 2 ligi. Drużyna z Tarnobrzegu dwa razy uległa w Siedlcach SKK i przegrała serię w fazie play out 1:3

Siarce na nic się przydał w fazie play out atut hali. Po meczach u siebie remisowała z SKK 1:1 i nie uratowała skóry na wyjeździe. Marcin Radzimowski
To wisiało w powietrzu i, niestety, stało się w końcu faktem. Koszykarze Siarki Tarnobrzeg ulegli wyraźnie w Siedlcach dwa razy miejscowemu SKK (64:100 i 68:85), co oznacza, że w przyszłym sezonie zagrają na trzecim poziomie rozgrywek.

W sobotnim meczu swój rekord strzelecki sezonu zanotował Artur Pabianek. Po jego “trójce” Siarka remisowała 3:3 i to był ostatni miły moment dla tarnobrzeżan. Nijak nie potrafili dotrzymać kroku siedlczanom, nie mieli sposobu na Wróbla (16 punktów w I kwarcie) i po 10 minutach ich szanse na uratowanie skóry wyglądały bardzo marnie.

W kolejnej kwarcie wyglądało, że miejscowi się wystrzelali. Co z tego, skoro siarkowcy w ataku byli jeszcze mniej wydajni. Po 20 minutach było właściwie pozamiatane - SKK wygrywało 25 punktami (52:27).Goście chyba już nie wierzyli w sens gryzienia parkietu, w połowie III odsłony przegrywali 38:70 i mogli oszczędzać siły na niedzielne starcie.

Niestety, albo nie zdążyli się zregenerować fizycznie, albo siadło już morale, bo w niedzielę dość szybko okazało się, że nasz team zaliczy w rok zjazd z ekstraklasy do 2 ligi (fakt, że w zupełnie innych składach). W 23. minucie gospodarze wygrywali 56:34 i mogli kontrolować mecz.

Tydzień temu pytaliśmy Zbigniewa Pyszniaka, jaka przyszłość czeka zespół, jeśli ten nie utrzyma się w 1 lidze. - Nie wiem - odpowiedział nam wtedy szef klubu.

SKK Siedlce - Siarka Tarnobrzeg 100:64 i 68:85

Kwarty: 37:17, 15:10, 23:20, 25:17 i 21:14, 29:20, 22:16, 13:18. Stan rywalizacji: 3:1 dla SKK i spadek Siarki do 2 ligi.

Siarka: Sewioł 6 (w sobotę w piątce) i 10 (4 as.), Stanios 6 (6 as., 4 str.) i 12 (1x3, 4 as., 4 prz.), Czyżnielewski 3 (7 zb., 3 str.) i 17 (2x3, 3 str., 4 prz.), Pabianek 24 (5x3, 5 str.) i 9 (7 zb., 7 str.), Nowicki 14 (3x3) i 6 oraz Rypiński 0 i 3, Gazarkiewicz 11 (1x3) i 9 (w n. w piątce), Długosz - i 2. Trener Arkadiusz Papka.