Stalowcy z Sanoka przerwali zwycięski marsz Korony Rzeszów [RELACJA]

Bartosz Błażewicz
Tomasz Sowa
Po pucharowej porażce z Sokołem Sokolniki sanoczanie sportową złość wyładowali na Koronie, przerywając jej niesamowitą passę dziesięciu kolejnych zwycięstw. Drużyna z Rzeszowa kontaktowego gola zdobyła dopiero w doliczonym czasie i na walkęo wyrównanie było już za późno.

Gospodarzom dość szybko udało się otworzyć wynik, bo już w 12. min Sebastian Sobolak wykorzystał złe przyjęcie piłki przez obrońcę, po minięciu bramkarza trafiając do siatki mimo ostrego kąta. Pierwsza połowa w ogóle toczyła się pod dyktando piłkarzy Ekoballu, którzy mieli zdecydowanie więcej z gry. Dobrze prezentował się rozgrywający Piotr Lorenc, dwa razy groźnie było po jego uderzeniach z dystansu. Goście pierwszą składną akcję ofensywną przeprowadzili dopiero w 35. min. A chwilę przed przerwą bliscy byli gola samobójczego, ale Paweł Pawlus zdołał przemieść futbolówkę nad poprzeczką po niefortunnym zagraniu Mikołaja Gołdy.

Na dziesięciu wygranych z rzędu zakończyła się imponująca seria Watkem Korony Bendiks Rzeszów. Podopieczni Grzegorza Opalińskiego przegrali w sobotę w Sanoku z miejscowym Ekoballem 1:2. Geo-Eko Ekoball Stal Sanok - Watkem Korona Bendiks Rzeszów 2:1 (1:0)Bramki:1:0 Sobolak 11, 2:0 Femin 85, 2:1 Szagała 90

4 liga podkarpacka. Geo-Eko Ekoball Stal Sanok wygrał u sieb...

Po zmianie stron stalowcy oddali nieco pole przeciwnikowi, bardzej koncentrując się na pilnowaniu korzystnego rezultatu. Korona oddawała spoto strzałów z dalszej odległości, jednak wszystkie mijały cel i to wyraźnie. Blisko wyrównania było tylko po główce rezerwowego Dawida Szagały. W 85. min miejscowi zdobyli drugą bramkę – po sprytnym podaniu Lorenca do piłki doszedł wprowadzony ba boisko Arkadiusz Femin, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Drużyna gości walczyła jednak do końca. Najpierw okazji do zdobycie kontaktowego gola nie wykorzystał Tomasz Walat, pudłując głową po cetrze z rzutu wolnego. Skuteczniejszy okazał się Szagała, kórego uderzenie z potwietrza znalazło drogę do siatki w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Inna sprawa, że po akcji, podczas której jeden z zawodników Stali leżał faulowany na boisku.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – WATKEM KORONA BENDIKS RZESZÓW 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Sobolak (12), 2:0 Femin (85), 2:1 Szagała (90+2).

Ekoball Stal: Krzanowski 6 – Wójcik 6, Adamiak 6, Kokoć 6, Ząbkiewicz 6 (80 Kaczmarski) – K. Słysz 5 (46 S. Słysz 5), Jaklik 6, Lorenc 7, Sieradzki 6, Lusjusz 5 – Sobolak 6 (80 Femin).

Korona: Pawlus 5 – Kuca 6, Syvyi 6, Marcinek 6 (73. Siudy), Gołda 6 – Bigus 6 (81. Tłuczek), Bober (14. Sarzyński 5, 78. Szagała), Skiba 6, Bieniasz 5 (65. Przybyło) – Buszta 5 (65. Karwacki), Walat 5.

Sędziował Kantor 6 (Dębica). Żółte kartki: Ząbkiewicz, S. Słysz, Sobolak, Kaczmarski – Siudy. Widzów 200.