Stalowowolska klasa O: Chamstwo Surmy

as
Młody bramkarz Siarki II, Łukasz Wojtaszek, przepuścił w Tuszowie Narodowym trzy gole. KRZYSZTOF URBAŃSKI
Piłkarz LZS-u Wydrza, Krzysztof Surma, już w 5. minucie meczu został wyrzucony z boiska w Sobowie za niesportowe zachowanie. Próbował pięściami udowodnić sędziemu spotkania, że podjął złą decyzję dyktując rzut karny. Przodujący w tabeli Budo-Instal Turbia zremisowała w Dzikowcu z tamtejszym Zrywem, strzelając dwie bramki w ostatnich 10 minutach meczu.

ISKRA SOBÓW - LZS WYDRZA 7-0 (5-0)

1-0 Jaworski (13), 2-0 Gruszecki (20), 3-0 Jaworski (35), 4-0 Gruszecki (36), 5-0 Jaworski (45), 6-0 Polarczyk (48. karny), 7-0 Jaworski (55).
ISKRA: Polarczyk - Szewc (46. Turek), Stefański, M. Wilk - Galek (46. Stasiak), Gruszczyński, Zioło, Ł. Wilk, Jaworski - Szustak, Wartoń.
WYDRZA: Kapała - Salamon, K. Stępień, Surma - Żak, D. Stępień, Sławomir Stępień, Sylwester Stępień, Chojnacki - Rutyna, Drozd.
Sędziował Zbigniew Ordon (Tarnobrzeg). Czerwona kartka: Surma (5, uderzenie sędziego). Widzów 150.
W 5. minucie meczu Krzysztof Surma ewidentnie sfaulował napastnika Iskry w polu karny. Sędzia spotkania bez wahania podyktował rzut karny... i zaczęła się draka. Surma nie godząc się z decyzją arbitra próbował pięściami udowodnić, że Zbigniew Ordon nie miał racji. Sędzia usunął "chwatkiego" zawodnika z boiska. Gospodarze mogli nastrzelać przyjezdnym bramek ile mogli, jednak arbiter przerwał spotkanie w 60 minucie meczu, ponieważ drużyna z Wydrzy została zdekompletowana. Najpierw tylko ośmiu zawodników wyszło na drugą połowę, później w ferworze walki dwóch odniosło kontuzje i mecz został przerwany.

KP ZARZECZE - JUTRZENKA ŁAWNICA 5-2 (4-1)

1-0 Sakowski (4), 2-0 Marut (11) 2-1 Janas (19-karny), 3-1 Sakowski (26) 4-1 Małek (28), 4-2 Krępa (46), 5-2 Sakowski (74).
ZARZECZE: Garbacki - Nieradka, Nalepa (82. Kopacz) Buczek (75. Brzyski), Piątek, Wołoszyn, Marut (85. Bąk), Sobiło, Małek, Sakowski, Szkutnik (68. Ślusarczyk)
JUTRZENKA: Pisarczyk - Surowiec, Janus, Krępa, Gąsior, Ryba, Kania, Pilawiecki, Kasza, Wójcik, Czekaj
Sędziował Janusz Partyka (Stalowa Wola). Marut - Pilawiecki. Widzów 100.
Bradzo dobre szybkie spotkanie rozegrały obie drużyny. Zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, strzelając przedniej jakości bramki. Goście kontaratakowali, jednak nie potrafili sprostać drużynie Zarzecze, brakowało im sił.

Pozostałe wyniki

Ikarus Tuszów Narodowy - Siarka II Tarnobrzeg 3-1 (1-0) Cyganowski (44), Maksoń (60), Bogacz (72) - Krasowski (88);
Stal II Stalowa Wola - Unia II Sarzynianka 3-1 (2-0) P. Sroka 2 (4, 10), Iżewski (71) - G. Sroka (63);
Stal Nowa Dęba - Sokół Kamień 2-2 (1-0) Szafran (22), Zaliński (85) - Wierzbowicz (60), Niemiec (62);
Wisan Skopanie - Strażak Niwiska 0-1 (0-0) Wołowiec (79);
Zryw Dzikowiec - Budo-Instal Turbia 2-2 (2-0) Winiarski (20), Sięmbor (30) - Rzeszutko (80), Ziarnowski (88);
Mecz Tłoki II Gorzyce - Sparta Jeżowe został przełożony na 28 maja.

16. Wydrza 24 4 19-91

W najbliższą środę odbędą się dwa zaległe spotkania: Tłoki II - Stal ND i Stal II SW - Zarzecze.

Ocenia kolejkę

[obrazek4]TOMASZ CHOJNACKI (trener LZS Wydrza): - Liczyłem, że Wisan pokona Strażaka, jednak się pomyliłem. Niespodzianką jest remis Zrywu z Turbią. Zryw ostatnio nie radzi sobie zbyt dobrze, a tutaj pełne zaskoczenie. Druga niespodzianka to przegrana Siarki II Tarnobrzeg. Drużyna ta gra dobry futbol, może miała zły dzień. Pozostałe wyniki bez niespodzianek.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.