Startuje 1 liga hokeja. UKH Dębica będzie ogrywał młodzież

  Startuje 1 liga hokeja. UKH Dębica będzie ogrywał młodzież

  mawa

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Zespół z Dębicy zaczyna kolejny sezon gry na zapleczu ekstraklasy.

  Zespół z Dębicy zaczyna kolejny sezon gry na zapleczu ekstraklasy. ©Marek Gawle/UKH Dębica

  W tym sezonie hokeiści UKH Dębica zagrają w 5-zespołowej 1 lidze z zadaniem ogrania drużyny, złożonej w większości z nastolatków.
  Zespół z Dębicy zaczyna kolejny sezon gry na zapleczu ekstraklasy.

  Zespół z Dębicy zaczyna kolejny sezon gry na zapleczu ekstraklasy. ©Marek Gawle/UKH Dębica

  Przed rokiem na zapleczu Polskiej Hokej Ligi dębiczanie rywalizowali tylko ze Stoczniowcem Gdańsk i po czterech spotkaniach to rywale cieszyli się z awansu. Tym razem do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn - oprócz dębiczan także Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec, które nie dostały licencji na grę w PHL oraz SMS PZHL U18 Sosnowiec i beniaminek - Hokej Poznań.

  Liga zaczyna się już w ten weekend; każdy zespół rozegra po 30 spotkań, plus play-off - zwycięzcę poznamy najpóźniej 14 marca.

  - Zarząd klubu stwierdził, że mamy rywalizować swoimi zawodnikami, nasi 16-18-latkowie mają się ogrywać, przygotowywać do rywalizacji w kolejnych sezonach i rozgrywkach młodzieżowych. Średnia wieku drużyny to będzie najwyżej 20 lat, chyba, że prezes znów zdecyduje, że mam wspomóc drużynę na lodzie - mówi Arkadiusz Burnat, trener UKH Dębica, który dodaje, że zaplanowany na najbliższy weekend dwumecz w Janowie jego zespół będzie musiał przełożyć. - Idę na wesele kolegi, sprawa wyższa - uśmiecha się.

  W porównaniu do poprzedniego sezonu nastapi kilka zmian. W Dębicy nie będzie całej armii zaciężnej oraz Arkadiusza Nowaka (odszedł do Stoczniowca Gdańsk) i Jerzego Gorzynika, który zakończył karierę.

  UKH tez niespecjalnie wzbogacił się na rozpadzie STS-u Sanok. - Tylko Hubert Demkowicz zgłosił chęć gry, zostają też Dawid Hućko i Bartosz Hućko. Na wynik jednak nie patrzymy, chcemy zaistnieć w play-off - dodaje trener dębiczan.

  Eksperci do gry o awans typują ekipy z Sosnowca i Janowa. - Moim zdaniem faworytem do awansu jest Zagłębie, ale sezon jest długi, okno transferowe trwać będzie do końca stycznia i wiele może się wydarzyć - kończy 43-letni Burnat, który wspiera też Jarosława Morawieckiego w reprezentacji Polski U18.

  TERMINARZ UKH DĘBICA
  15/16 października: Naprzód Janów (wyjazd, rewanże 26/27 listopada),
  29/30 października: Zagłębie Sosnowiec (w, 10/11 grudnia),
  12/13 listopada: SMS PZHL U18 Sosnowiec (dom, 17/18 grudnia),
  19/20 listopada: Hokej Poznań (w, 7/8 stycznia);
  3 RUNDA rozegrana zostanie na podstawie miejsc zajętych w tabeli;
  PLAY-OFF w półfinałach i finale (obie serie do 3 wygranych).

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo