Stolaro.pl Resovia wygrała pierwszy mecz finałowego turnieju barażowego. Znakomita pierwsza kwarta

Rzeszowianie zrobili pierwszy krok w stronę awansu do 2. ligi
Rzeszowianie zrobili pierwszy krok w stronę awansu do 2. ligi Krzysztof Kapica
Stolaro.pl Resovia od zwycięstwa rozpoczęło grę w finałowym turnieju barażowym o awans do 2. ligi. Rzeszowianie pokonali w swojej hali MKS Wrześnię 77:65. W sobotę zespół znad Wisłoka zmierzy się z zespołem z Pabianic.

W pierwszym meczu finału rzeszowianie ustawili sobie mecz już w pierwszej kwarcie, w której szybko zaczęli budować konkretną przewagę (8:2. 16:6, 23:8). W II kwarcie ekipa z Wrześni „zeszła” na 11 punktów (22:33), ale gospodarze trzymali rękę na pulsie; Łódź-Śmigielski trafił za trzy (37:22) i rzeszowianie mogli spokojnie robić swoje.

Po 20. Minutach prowadzili bezpiecznie, 45:29. Po dużej pauzie niewiele się zmieniło, zapas resoviaków wciąż wynosił ponad 10 punktów (50:33, 54:40, 56:42 po 30 minutach). W IV kwarcie ekipa znad Wisłoka spokojnie kontrolowała sytuację i bez problemu dowiozła konkretną przewagę do ostatniej syreny.

W sobotę rzeszowianie zmierzą się z PKK 99 Pabianicami (godz. 18).

Pozostały wynik: Profi Sunbud PKK 99 Pabianice- TKM Włocławek 79:56.

Stolaro.pl Resovia Rzeszów - MKS Września 77:65 (26:8, 19:21, 11:13, 21:23).

Punkty dla Stolaro.pl Resovii: Kindlik 16 (4 as., 7 str.), Dobrzański 12 (2x3, 3 prz., 4 bl.), Argasiński 17 (2x3, 12 b.), Łódź-Śmigielski 14 (3x3, 9 zb., 7 str.), Warszawski 12 (1x3, 21 b.), Lipiński 2, Misiąg 4, Sowa 0, Krupa 0. Trener Łukasz Lewkowicz.