Stolaro.pl Resovia wygrała w meczu 3 ligi 62:47 ze Stalą Stalowa Wola. Atut rzeszowian stanowiła solidna obrona

Rzeszowianie po raz drugi w sezonie pokonali ekipę ze Stalowej Woli
Rzeszowianie po raz drugi w sezonie pokonali ekipę ze Stalowej Woli reoviskosz.pl
W spotkaniu pierwszej rundy Stal daleko bardziej dała się rzeszowianom we znaki, przegrywając 67:76 (24:14 dla resoviaków IV kwarcie). W niedzielę tak dużych emocji nie było. Podopieczni trenera Łukasza Lewkowicza w trzech pierwszych kwartach sukcesywnie budowali przewagę i po 30 minutach mieli 14 „oczek” zapasu (47:33). W ostatniej ćwiartce rzeszowianie kontrolowali sytuację.

- Nie był to piękny mecz, zaczęliśmy nerwowo, zawodziliśmy w ataku, ale ambicji chłopakom nie brakowało i, co najważniejsze, dobrze broniliśmy - mówi trener rzeszowian. - Przeanalizowałem nasz pierwszy mecz ze Stalą i w ostatnich dwóch tygodniach popracowaliśmy nad pewnymi rzeczami w defensywie. Sprawdzały się na boisku. Broniliśmy głównie każdy swego, bo rywal ma paru zawodników, którzy potrafią trafiać za trzy.

Stal Stalowa Wola – Stolaro.pl Resovia 47:62 (14:16, 10:16, 9:15, 14:15)
Stal
: Magdziak 15, Łabuda 9 (3x3), Jadaś 9, Tabor 8 (2x3), Bednarz 6 (2x3), Buczek 0, Wojtanowicz 0, Pietras 0. Trener Bogdan Pamuła.
Stolaro.pl Resovia: Kindlik 10, Łódź-Śmigielski 10, Warszawski 9,Misiąg 9, Gumiński 8, Lipiński 7, Argasiński 7, Dobrzański 2, Sowa 0, Krupa 0, Kijowski 0. Trener Łukasz Lewkowicz.