MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażacy usuwają skutki intensywnych burz, które przeszły nad częścią Podkarpacia [ZDJĘCIA]

Marcin Trzyna
Marcin Trzyna
OSP Połomia / OSP Wyżne
96 razy wyjeżdżali we wtorek podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych burz, które przeszły nad częścią naszego regionu. Do tej pory najwięcej interwencji straż odnotowała w pow. strzyżowskim i rzeszowskim. W całym kraju odebrano 2138 zgłoszeń, z czego najwięcej w woj. śląskim - 1122.

Zalane posesje w powiecie strzyżowskim

- Nasze działania polegają głównie na wypompowywaniu wody z zalanych posesji, udrożnianie przepustów drogowych, usuwanie połamanych konarów i drzew leżących na drzewach i chodnikach - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Na szczęście nikt nie został ranny. Najwięcej interwencji podkarpaccy strażacy odnotowali w powiecie strzyżowskim.

- Dzisiejszego dnia przez nasz powiat przechodzi front, który niesie silne opady deszczu. Strażacy od samego rana usuwają skutki ulew, które zalały wiele posesji i dróg. Do SKKP PSP w Strzyżowie ciągle wpływają kolejne zgłoszenia - informuje Strzyżów998 na Facebooku.

- Smutne obrazki z dzisiejszego poranka w naszej miejscowości. Sytuacja pogodowa na ten moment trochę się unormowała. Środa i czwartek według prognoz wydają się być dobre, ale od piątku do niedzieli znowu prognozowane są intensywne opady deszczu i burze. Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie swojego mienia (garaży, piwnic, sprzętów i wyposażenia) - alarmują strażacy z OSP Wyżne.

Ostrzeżenia meteorologiczne dla woj. podkarpackiego

We wtorek, 4 czerwca przez Podkarpacie przejdą silne deszcze z burzami. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

  • 1. stopień zagrożenia: pow. jarosławski, lubaczowski, przemyski, Przemyśl.
  • 2. stopień zagrożenia: pow. bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, stalowowolski, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

AKTUALIZACJA, GODZ. 11:43

- W wyniku intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły między innymi naszą miejscowość woda nie nadaje się do spożycia! Prosimy o korzystanie z ujęć wody tylko do celów sanitarnych! - informują strażacy z OSP Kalembina.

AKTUALIZACJA, GODZ. 12:15

Łącznie 39 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które przeszły nad częścią naszego regionu.

- Sytuacja powoli stabilizuje się. Prosimy o rozwagę, obserwujmy i słuchajmy prognoz meteorologicznych. Jeżeli nie musimy - nie wychodźmy z domu. Podczas burzy tam jesteśmy najbardziej bezpieczni - tłumaczy bryg. Marcin Betleja.

AKTUALIZACJA, GODZ. 13:57

- Uwaga! Nad nasz powiat wkroczy za chwilę kolejny front, który niesie silne opady deszczu oraz możliwość wystąpienia gradu. Możliwe są wystąpienia podtopień i gwałtowne wezbrania lokalnych rzek - alarmuje Strzyżów998 w mediach społecznościowych.

AKTUALIZACJA, GODZ. 14

- W związku z trudną sytuacją meteorologiczną w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim oraz alertami wydanymi dla woj. mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, wprowadzono alert gotowości Wojsk Obrony Terytorialnej do realizacji zadań przeciwkryzysowych - poinformowano we wtorek na portalu X.

AKTUALIZACJA, GODZ. 14:48

Do godziny 14 strażacy w całym kraju odebrali 1643 zgłoszenia o podtopieniach, w tym 46 z woj. podkarpackiego.

AKTUALIZACJA, GODZ. 15:35

Czytelnicy alarmują, że w Lubeni od storny Babicy woda po ulewnych deszczach zalała drogę i częściowo ją podmyła.

Strażacy usuwają skutki intensywnych burz, które przeszły nad częścią Podkarpacia [ZDJĘCIA]
Czytelnik

AKTUALIZACJA, GODZ. 16:07

Wiadomo już, że w Lubeni poza uszkodzoną droga, po ulewach ucierpał także miejscowy ośrodek Monter. Podtopionych jest tez kilka piwnic.

AKTUALIZACJA, GODZ. 17:04

Burze dały się we znaki także mieszkańcom Rzeszowa. Jak informują władze miasta, poziom wody w rzekach i potokach na terenie Rzeszowa i w okolicy na razie jest poniżej stanów ostrzegawczych, ale woda zablokowała czasowo przejazd ulicą Leszka Czarnego w okolicy skrzyżowania z ul. Witolda. Kanalizacja deszczowa nie była w stanie przyjąć szybko tak wielkiej ilości wody, jaka spadła. Na miejscu pracowali strażacy i Staż Miejska.

AKTUALIZACJA, GODZ. 17:20

Blisko 90 razy już dzisiaj podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych opadów deszczu i burz. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach strzyżowskim i rzeszowskim.

- Nasze działania polegały i polegaja na wypomowywaniu wody z zalanych podwórekm domów i piwnic, usuwaniu połamanych konarów drzew leżących na jezdniach i chodnikach, a także na udrożnianiu przepustów drogowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

AKTUALIZACJA, GODZ. 17:29

Zobaczcie, krótkie wideo ze skutkami ulew w Lubeni, które podesłali nam strażacy.

od 16 lat

AKTUALIZACJA, GODZ. 18:32

Nie tylko podtopienia na Podkarpaciu. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, towarzyszący frontowi burzowemu silny wiatr pozrywał linie energetyczne. 400 odbiorców w okolicy Leżajska nie ma prądu.

AKTUALIZACJA, GODZ. 20:01

Aktualnie obowiązujące alerty pogodowe dla Podkarpacia (i wszystkie inne) można w każdej chwili sprawdzić na stronie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24