Strumyk Malawa przegrał z Orlętami Radzyń Podlaski

Strumyk Malawa pozostał jedynym zespołem bez zwycięstwa. Co z tego, że podopieczni Marcina Wołowca w meczu z Orlętami atakowali skoro nie ma z tego wymiernych korzyści. Przegrali 0-2.

W pierwszej połowie malawianie parli do przodu i stwarzali sobie dogodne okazje, bardzo dobrze spisywał się Tomasz Jandziś, szarpał skrzydłem, jego celne zagrania otworzyły kilkakrotnie drogę do bramki napastnikom, ale ci marnowali swoje szanse. Najlepsze miał Krzysztof Szymański, który dwukrotnie znajdował się sam na sam ze Stężałą. Za pierwszym razem napastnik Strumyka minął golkipera gości, ale zbyt długo czekał ze strzałem i zablokowali go obrońcy, w drugim przypadku zabrakło mu precyzji.

Po jednym z rzutów rożnych bardzo ładnie do przewrotki złożył się Piotr Gaca. Stoper Strumyka, choć miał sporo miejsca nieczysto trafił w piłkę i ta poszybowała wysoko ponad bramką. Okazję też miał Maciej Grad, ale nie był on skuteczniejszy od kolegów. Goście w końcówce pierwszej połowy wyprowadzili jedną z kontra i wpakowali malawianom bramkę do szatni.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali ataki, ale sytuacji bramkowych nie było już tyle. Z boiska musiał zejść Jandziś i ofensywa Strumyka ucierpiała jeszcze bardziej. Goście grali z kontry i stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Król ostemplował poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry beniaminka dobił ponownie Pliszka.

Strumyk Malawa - Orlęta Radzyń Podlaski 0-2 (0-1)

0-1 Pliszka (44, podanie Michalczuka), 0-2 Pliszka (90+3, zagranie Hermanna).

Relacja ze składami, notami dla zawodników i sędziego oraz wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach