Strumyk zremisował z MKS Kańczuga. Gol marzenie Maćka Dziwisza

Przemysław Markocki
Maciej Dziwisz (z lewej) strzelił pięknego gola.
Maciej Dziwisz (z lewej) strzelił pięknego gola. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
Bramka, którą strzelił Maciej Dziwisz mogłaby pretendować do trafienia roku nie tylko na czwartoligowych boiskach. Piękny gol z przewrotki w 82. minucie było ozdobą spotkania.

W pierwszej połowie właściwie niewiele się działo. Bardziej aktywną stroną byli piłkarze Strumyka, ale najgroźniejszą okazję mieli goście; Marek Florek będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy minimalnie przestrzelił.

Kwadrans po zmianie stron najpierw szansę głową miał Damian Bieda, a chwile później po dośrodkowaniu Dziwisza z piłka minimalnie minął się Bartosz Kozicki. Goście odpowiedzieli strzałem Szymona Grabowskiego z rzutu wolnego - minimalnie nad bramką; chwilę później kolejną okazję zmarnował Florek.

Prawdziwe emocje zaczęły się w ostatnim kwadransie. Najpierw po błędzie Sebastiana Koryla do siatki trafił Andrzej Dobek, a kilka minut później świetnie w polu karnym znalazł się Dziwisz, który fenomenalnym strzałem z przewrotki dał Strumykowi wyrównanie. - Warto było przyjść na mecz nawet dla tej jednej bramki - komentowali kibice.

Goście na prowadzenie kolejny raz wyszli w 86. minucie, gdy zamieszanie w polu karnym strzałem po ziemi wykorzystał Maciek Lech. Ten sam piłkarz był antybohaterem gości dwie minuty później dotykając piłkę ręką w polu karnym. Skutecznym egzekutorem okazał się Krzysztof Blim, który ustalił wynik meczu na 2-2.

STRUMYK MALAWA - MKS KAŃCZUGA 2-2 (0-0)

0-1 Dobek (75, po błędzie Koryla), 1-1 Dziwisz (82, strzał przewrotką po dośrodkowaniu Kurosza), 1-2 Lech (86, po zamieszaniu w polu karnym), 2-2
Blim (88-karny, po ręce Lecha)

STRUMYK: Koryl - Bieda, Skała, Rajzer, Kosztyła (83. Machniak) - Woźniak (54. Dziwisz), Brudek, Ł. Kuczma (46. Kurosz), Siciarz (70. D. Kuczma) - Kozicki, Blim.
MKS: Groch - Gaweł, Sykała, Mazur, Laska - Jagieła, Lech, Sochacki (53. Dobek), Zając (53. Grabowski) - Grzebyk, Florek.
SĘDZIOWALI Mirosław Guzik oraz Krzysztof Wojnar i Grzegorz Meier (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Dziwisz, Ł. Kuczma - Grzebyk, Laska, Lech. WIDZÓW 500.