Strzelectwo. Srebrny medal Sylwii Bogackiej

wmazgaj
GAZETA LUBUSKA
Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) zdobyła srebrny medal olimpijski w strzeleniu z karabinu pneumatycznego na 10 m. To pierwsza finałowa konkurencja igrzysk w Londynie i nasz pierwszy medal.

Bogacka wygrała poranne eliminacje z wynikiem 399 punktów, a w finale prowadziła do siódmej z dziewięciu serii. Później spadła na trzecią pozycję, ale po ostatnim strzale na 10,8 pkt awansowała na drugie miejsce.

Łączny dorobek Polki to 505,2 pkt. O 0,7 pkt lepsza była Chinka Siling Yi, a brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Dan Yu - 501,5.