Strzelectwo. Tomasz Pastuła Mistrzem Polski

luci
Tomasz Pastuła z trenerem Andrzejem Skwirutem
Tomasz Pastuła z trenerem Andrzejem Skwirutem archiwum
Trzy medale przywieźli z mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców we Wrocławiu zawodnicy Galicji-LOK Rzeszów.

Reprezentant Polski Tomasz Pastuła wygrał konkurencję pistoletu pneumatycznego, po pasjonującej walce w finale pokonał w dodatkowym strzale zawodnika Gwardii Zielona Góra, Patryka Sakowskiego.

W finale tej olimpijskiej konkurencji wystąpił również Marcin Mięsowicz, który zajął szóste miejsce. Do złota w „pneumatyku” Tomek Pastuła dorzucił brązowy medal w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 na 25 metrów.

Na najniższym stopniu podium stanął też w Damian Kalabiński w w konkurencji pistoletu dowolnego młodzieżowców. W finale pistoletu pneumatycznego Damin zajął szóste miejsce.

- Jestem dumny ze swoich podopiecznych. Nasz klub w klasyfikacji generalnej zajął wysokie ósme miejsce, a Tomek i Damian zostaną powołani do kadry narodowej seniorów na 2018 rok - powiedział trener Andrzej Skwirut.