Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego mistrzami Polski w pływaniu. Cztery medale w Poznaniu

Pływacy Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z trenerem Arturem Szymańskim
Pływacy Uniwersytetu Rzeszowskiego wraz z trenerem Arturem Szymańskim Archiwum klubu
Cztery medale zdobyli w Poznaniu Mateusz Zięba i Dominik Dendura (obaj Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz KU AZS Uniwersytet Rzeszowski) w IV Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu.

Mateusz, student IV roku na Wydziale Prawa i Administracji, wywalczył złoto i srebro na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym. Zawodnik ten w MP brał udział czwarty raz i zdobył w sumie 8 medali (7 złotych i 1 srebrny).

Dominik, student II roku Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, w krajowym czempionacie startował po raz pierwszy i zdobył w swej kategorii dwa złote krążki, również na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym.

Dominik z pływaniem zetknął się pierwszy raz 2 lata temu podczas alternatywnych zajęć z w-fu, organizowanych przez BON UR dla studentów z niepełnosprawnością. Obaj pływacy trenuje dr Iwona Tabaczek-Bejster i mgr Artur Szymański.