Sukces Lilly May Niezabitowskiej na regatach w Hiszpanii

RTM
Lilly May Niezabitowska MiR Niezabitowscy
W dniach 26 grudnia 2018 r. do 5 stycznia 2019 r. powołane niedawno do Kadry Narodowej zawodniczki Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, Lilly May Niezabitowska i Aleksandra Bobula, przebywały na zgrupowaniu żeglarskim w hiszpańskim Cadiz.

Podczas zgrupowania pod okiem trenera Aleksandra Ariana, nasze najlepsze żeglarki z Podkarpacia mogły sprawdzić swoją formę nie tylko podczas treningu na wodach Atlantyku, ale również w odbywających się tam regatach New Year's Race.

Po 3 dniach zmagań regaty zakończyły się dużym sukcesem 14-letniej Lilly May Niezabitowskiej, która wygrała całe zawody, nie tylko w kategorii kobiet, ale również w kategorii Open.

To doskonały początek roku dla tej zawodniczki po udanym sezonie 2018, w którym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w klasie Laser 4.7, brązowy medal Mistrzostw Polski w sprintach żeglarskich Juniorów Młodszych w klasie Laser 4.7, 3 miejsce w Pucharze Polski w klasie Laser 4.7. Lilly jest reprezentantką Kadry Wojewódzkiej Juniora Młodszego oraz otrzymała powołanie do Kadry Narodowej w klasie Laser 4.7 na rok 2019.

Druga z naszych zawodniczek, Aleksandra Bobula, zajęła 21 miejsce w kategorii Open i 6 wśród Kobiet. Dla Oli, jest był to świetny trening i nowe doświadczenie podczas żeglowania w klasie laser 4,7, które zaprocentuje w przyszłości.
Zawodniczka do niedawna żeglowała w klasie Optimist, w której zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, była reprezentantką Kadry Narodowej w klasie OPTIMIST w roku 2018, jest reprezentantką Kadry Wojewódzkiej Juniora Młodszego oraz otrzymała powołanie do Kadry Narodowej w klasie Laser 4.7 na rok 2019.

Wideo