Sukces projektantki Anny Walickiej z Lubaczowa

Łukasz Solski, ksa.edu.pl
Niektóre ubrania z kolejki "N-HIL” Anny Walickiej.
Niektóre ubrania z kolejki "N-HIL” Anny Walickiej. ksa.edu.pl
Anna Walicka wygrała II edycję Fashion Culture w Londynie. Absolwentka krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru pochodzi z Lubaczowa.

Fashion Culture to polsko-brytyjski konkurs zdolnych projektantów. Do drugiej edycji projektu przystąpiło dwunastu absolwentów najlepszych uczelni modowych.

W londyńskim pałacu White House księcia Jana Żylińskiego, jury wybrało najlepsze kolekcje. Zwyciężyły ubrania Anny Walickiej - absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, która pochodzi z Lubaczowa.

- Chciałam stworzyć surowy charakter kolekcji jak również efekt trójwymiarowości i złudzenia optycznego. Kontrastowe połączenia materiałów sztucznych i naturalnych, gładkich i fakturalnych, ciężkich i lekkich - mówi o swojej kolekcji "N-HIL" 28-letnia Anna Walicka.

- Dzięki zamkom błyskawicznym, zapinanym i rozpinanym w różnych kombinacjach, można nadać ubraniom różne formy. Podeszwy - koturny, podobnie jak rzeźbione ręcznie dłonie w butach, zostały wykonane z drzewa lipowego, zaś cholewki z koziej skórki: futerka oraz bydlęcej. Dzięki szczególnym proporcjom butów, sylwetki zdają się unosić lekko nad ziemią. Odnalazłam też spójność pomiędzy liniami papilarnymi opuszków palców i słojami w drewnie. Oba rodzaje linii zostały zgeometryzowane do formy trapezu. Stał się on figurą wyjściową nie tylko do samych druków, ale i do budowania kształtów i konstrukcji poszczególnych sylwetek - dodaje.

Nagrodą główną jest dwumiesięczny staż w prestiżowej pracowni krawieckiej Meyer & Mortimer, która szyje ubrania dla członków rodziny królewskiej i gwardii Królowej Elżbiety.

Walicka ma na swoim koncie m.in. nagrodę za najlepszą kolekcję na konkursie Habitus Baltija 2012 - stypendium w New Academy of Fine Arts of Milan, zdobyła Złotą Nitkę Jury Mediów 2012 i wyróżnienie Jury Kreatorów Złota Nitka 2012. Zajęła także drugie miejsce na OFF Fashion 2012 w Kielcach.

Zawodowo realizuje się stylizując do gazet, teledysków i reklam telewizyjnych.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lena

GRATULACJE!!!

G
Gość

Gratulacje!!!!

Dodaj ogłoszenie