Sukcesy młodych panczenistów Górnika Sanok. Wygrane w Warszawie i w Lublinie

Zawodnicy z Sanoka z powodzeniem rywalizowali w Warszawie i Lublinie
Zawodnicy z Sanoka z powodzeniem rywalizowali w Warszawie i Lublinie SŁK Górnik Sanok
Dwa pierwsze miejsca wywalczyli młodzi panczeniści Górnika Sanok podczas Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w Warszawie. Nasi łyżwiarze startowali też w zawodach w Lublinie i Sanoku.

Sanocki klub podczas turnieju w Warszawie reprezentowało 8 zawodników. Najlepiej spisał sie Szymon Hostyński, który w kategorii 12-latków był bezkonkurencyjny, cztery razy wygrywając bieg na 500 metrów.

Na 1. miejscu również sklasyfikowana została w kat. 10-latek Julita Krawiec. Zawodniczka Górnika Sanok zwyciężyła dwukrotnie na dystansie 300 metrów oraz z była druga i trzecia na 100 m. Piąta w tej kategorii była Maja Pytlowany, a czternasta Emilia Zając.

W kategorii U13 siódmy był Roch Maliczkowski, a wśród 12-latków, oprócz Hostyńskiego, czwarte miejsce zajął Patryk Kudła. Osma wśród dziewcząt U11 była Jagoda Kopczak, a 18. Maja Rysz.

Hostyński powtórzył swój wyczyn podczas zawodów w Lublinie. Sukcesu z Warszawy nie powtórzyła Julita Krawiec, tym razem zajmując 4. miejsce w wieloboju. Z drugim miejscem w wieloboju i drugim na wszystkich dystansach wrócił z Lubina Patryk Kudła.

STADION. Piotr Michalski, łyżwiarstwo szybkie.