Sukcesy pilotów szybowców z Podkarpacia na mistrzostwach Polski w Lesznie

Kuba Zegarliński
Pilotów szybowców z naszego regionu wspiera Podkarpackie
Pilotów szybowców z naszego regionu wspiera Podkarpackie KH Prawda i Pamięć
Piloci szybowców zrzeszeni w sekcji lotniczej stowarzyszenia "Prawda i Pamięć" wzięli udział w mistrzostwach Polski juniorów w Lesznie. Najlepszy z naszych, Krzysztof Figiel zajął 7.miejsce.

W tym roku uczestnicy Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie (15.08 -26.08), nie mogli narzekać na pogodę. Udało się rozegrać większość konkurencji. Reprezentanci Podkarpacia wystąpili w klasie Standard.

Najlepszy Krzysztof Figiel zajął 7 miejsce. - Niedosyt pozostaje. Miałem trochę problemów technicznych, gdyby nie one byłoby znacznie lepiej – komentuje.

Wojciech Wojtaczka z przyczyn osobistych nie mógł brać udziału w zawodach od początku. Ale jak przystało na aktualnego wicemistrza świata nie odpuścił, przyjechał do Leszna i wygrał ostatnią z siedmiu konkurencji, a w 5 –tej stanął na podium, plasując się na 3 miejscu.

Ten rok dla kadry Polski, w której są m.in. Marek Niewiadomy, Wojciech Wojtaczka i Krzysztof Figiel, upłynął pod znakiem przygotowań do Szybowcowych Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Szeged na Węgrzech.

- Partnerem naszych przygotowań do mistrzostw świata w 2019 roku było województwo podkarpackie. Pierwszy przygotowania zaczął Marek, który wziął udział w zawodach w Previdzy zajmując 11 miejsce w klasie Club A, startując tam na szybowcu PW-6 Akademickiego Ośrodka Szkolenia Politechniki Rzeszowskiej - powiedział Wojciech Wojtaczka.

-Ja dostałem zaproszenie do udziału w zawodach w Kapfenberg w Austrii. Zawody w alpejskich górach były bardzo wymagające, ale poszło mi nieźle i zająłem 5 miejsce. Taki intensywny trening może zaprocentować w przyszłych mistrzostwach - podsumował Wojtaczka, członek sekcji lotniczej, Stowarzyszenia KH Prawda i Pamięć z Mielca.

- Na ostatnich zawodach w Lesznie trenowaliśmy latanie w parze. Szlifowanie formy zakończyliśmy i rok 2018 zaliczamy do udanych. Na nowo ruszymy znów na wiosnę – dodał.