Sukcesy rzeszowskich rolkarzy w Hiszpanii. Dwa złota i brąz dla zawodników Slalom Academy

bell
Reprezentanci rzeszowskiego klubu pokazali się z bardzo dobrej strony
Reprezentanci rzeszowskiego klubu pokazali się z bardzo dobrej strony Slalom Akademy
W hiszpańskim Valladolid odbyły się pierwsze 3 kubkowe zawody międzynarodowe we freestyle slalomie, zaliczane do Pucharu Świata World Skate. Polskę reprezentowali zawodnicy z rzeszowskiego klubu Slalom Academy w 8- osobowym składzie: Justyna Tęczar, Wiktoria Uchman, Tola Łobaczewska, Abigajl i Liwia Pelinko, Zuzanna Domańska, Adam Sitko, Wiktor Smosarski.

Trenerami zawodników są Klaudia Hartmanis i Michał Sulinowski, którzy zdobywali pierwsze medale dla Polski. Na swoim koncie mają tytuły z Mistrzostw Świata i Europy, a teraz dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z kolejnym pokoleniem. Ich podopieczni już rozpoznawalni są w środowisku na całym świecie, dzięki sukcesom z ubiegłego roku w Mistrzostwach Świata w Argentynie, Paris Slalom World Cup oraz Hero Battle Cup we Włoszech, z których przywieźli łącznie aż 23 medale.

W tym roku pierwsze zawody odbyły się w Hiszpanii, gdzie w pierwszy dzień odbyła się konkurencja pair slalom, w której po rewelacyjnym przejeździe Wiktoria Uchman oraz Tola Łobaczewska zdobyły brązowy medal. Druga polska para siostry Abigajl i Liwia Pelinko uplasowały się na 6 miejscu.

Następny dzień dedykowany był konkurencji classic, w której zawodnicy prezentowali swoje choreografie do dowolnie wybranej muzyki. Wiktor Smosarski zwyciężył w kategorii juniorów, a Adam Sitko zajął 4 miejsce. W kategorii juniorek najlepiej zaprezentowała się Justyna Tęczar, która otarła się o podium, kończąc rywalizację na 4 miejscu. W top 10 uplasowały się także Tola Łobaczewska na 7 miejscu oraz Wiktoria Uchman, która zajęła 10 miejsce. Liwia Pelinko zajęła 12 miejsce, Abigajl Pelinko 17 miejsce, a debiutująca na tak dużych zawodach Zuzanna Domańska uplasowała się na 28 miejscu.

W sobotę odbył się speed slalom, w którym do KO zakwalifikowały się dwie zawodniczki Justyna Tęczar oraz Abigajl Pelinko, które ostatecznie zakończyły zawody na 8. i 13. pozycji. Wiktoria Uchman zajęła 17 miejsce, Tola Łobaczewska 22 miejsce, a Zuzanna Domańska 37.

Ostatni dzień zawodów dedykowany był konkurencji battle. Wiktor Smosarski ponownie okazał się najlepszym zawodnikiem wśród juniorów zdobywając kolejny złoty medal. Adam Sitko zakończył start na 5 miejscu. W kategorii juniorek Liwia Pelinko zakwalifikowała się do finału, gdzie została sklasyfikowana na 4 lokacie, a Justyna Tęczar na 5 miejscu, Tola Łobaczewska na 7. Wiktoria Uchman i Abigajl Pelinko zajęły 17, a Zuzanna Domańska była 41.