Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław poszedł za ciosem i pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski [ZDJĘCIA, RELACJA]

Eurobud JKS Jarosław  (niebieskie koszulki) pokonał Piotrcovię.
Eurobud JKS Jarosław (niebieskie koszulki) pokonał Piotrcovię. Grzegorz Kostka
Nakręcony dobrymi wynikami w poprzednich meczach, Eurobud JKS odprawił zawsze groźną Piotrcovie, choć zwycięstwo wcale łatwo nie przyszło.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadnej ze stron nie udało się odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Mimo duże liczby bramek (padło w sumie aż 32), obie drużyny nie ustrzegły się błędów w ataku. Zdecydowanie najsłabiej prezentowali się za to sędziowie, którzy kilka razy podjęli dość dziwne decyzje i mieli problem z liczeniem do czterech przy grze pasywnej. Przyjezdne na dwie bramki odskoczyły w 17 minucie i minimalną przewagę utrzymywały do końcowych minut tej odsłony, kiedy to miejscowe uszczelniły obronę i po trafieniach Joanny Gadziny i Walentiny Nestsiaruk doprowadziły do remisu po 15. Chwilę później ze skrzydła trafiła Magdalena Trawczyńska, a Karolina Mokrzka wykorzystała rzut karny i Eurobud JKS na przerwę schodził z dwu bramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy to skuteczna gra jarosławianek i kilka fantastycznych interwencji Weroniki Kordowieckiej, co przełożyło się na sześć bramek na plusie dla podopiecznych Michała Kubisztala. O przerwę na żądanie poprosił trener przyjezdnych i Piotrcovia zaczęła mozolnie odrabiać straty, by w 46 minucie do prowadzić do remisu. W 52. minucie Piotrcovia objęła prowadzenie 25:24, jednak następne minuty należały już do czarno-niebieskich, które niesione fantastycznym dopingiem jarosławskich kibiców zagrały jak natchnione w ataku i na trzy minuty przed zakończeniem spotkania prowadziły trzema bramkami. Przewagi tej miejscowe już nie oddały i zaksięgowały bardzo cenne dla nich trzy punkty.

Eurobud JKS Jarosław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:28 (17:15)

Eurobud JKS: Kordowiecka, Kukharchyk – Matuszczyk 3, Dorsz 3, Zimny 5, Nestsiaruk 1, Bancilon 1, Smolinh 2, Mokrzka 5, Kozimur, Trawczyńska 4, Gadzina 1, Volovnyk 2, Gliwińska 4, Strózik. Trener Michał Kubisztal.

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Waga 1, Świerczek 1, Jureńczyk, Sobecka 5, Drażyk 1, Polaskova 2, Schneider 3, Senderkiewicz 3, Oreszczuk 5, Grobelna 6, Szczepanek, Jasińska, Radushko, Trbovic 1. Trener Krzysztof Przybylski.