Superliga Kobiet. Eurobud JKS Jarosław wygrał w Koszalinie z Młynami. Koncert w pierwszej połowie

Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) wygrał w Koszalinie.
Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) wygrał w Koszalinie. Mat. prasowe Superligi
Eurobud JKS Jarosław zrobił pierwszy z czterech kroków do medalu. Pokonał w Koszalinie Młyny i ma tyle samo punktów co KPR Kobierzyce, z którym walczy o 3. miejsce.

Początek meczu był bardzo nerwowy. Pierwsza bramka padła w 3. minucie po rzucie Hanny Rycharskiej. Od tego momentu zespoły toczyły dość wyrównaną rywalizację. Z czasem miejscowe zaczęły popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystywał nasz zespół i w 20 min. prowadził już 12:4. Gospodyniom brakowało skuteczności, a gdy już udawało im się posłać piłkę w światło bramki to na drodze przeważnie stawała bramkarka Eurobudu, Weronika Kordowiecka. Po przerwie nasz zespół troszkę straciły skuteczność, dzięki czemu miejscowe odrobiły część start. Do końca meczu czarno-niebieskie kontrolowały sytuacje i nie pozwoliły sobie odebrać tego, na co ciężko zapracowały w pierwszej części spotkania.

– Moim zdaniem przez większość czasu kontrolowałyśmy to spotkanie. Co prawda w drugiej połowie było trochę trudniej i zagrałyśmy bardzo słabą końcówkę, ale wynik nas satysfakcjonuje i tym jesteśmy zachwycone. Najważniejsze, że mamy na koncie zwycięstwo

– podkreślała po meczu Aleksandra Zimny, zawodniczka Eurobudu.

Hanna Rycharska, kapitan Młynów Stoisław Koszalin była bardzo rozczarowana szczególnie pierwszą połową meczu.

- Wydaje mi się, że w dużej mierze „przespałyśmy” ten mecz. Pierwsza połowa wyglądała tragicznie. Rzucałyśmy albo obok bramki, albo w bramkarkę i z tego szły szybkie kontry, a jarosławski zespół słynie przecież z tego, że ma fantastyczne skrzydłowe, które biegają do kontry, a my nie potrafiłyśmy za nią wracać. W drugiej połowie było już nieco lepiej, ale nie dałyśmy rady „dogonić” wyniku