Superliga kobiet. Eurobud JKS Jarosław zgodnie z planem wygrał w Kielcach z Koroną

Eurobud JKS Jarosław zrobił kolejny krok w kierunku brązowego medalu.
Eurobud JKS Jarosław zrobił kolejny krok w kierunku brązowego medalu. Mat prasowe Superligi
Zaległy mecz w Kielcach należało wygrać i nie złapać żadnej kontuzji. Mimo okrojonego składu zadanie zostało wykonane.

Eurobud JKS Jarosław od pierwszych minut dominował na parkiecie. Gospodynie pierwsza bramkę zdobyły przy prowadzeniu jarosławianek 4:0 w 6 minucie. Kolejna seria tym razem pięciu bramek między 10 a 13 minutą, ustawiła praktycznie spotkanie. Eurobud prowadząc 10:2 mógł już spokojnie kontrolować przebieg gry. W drugim kwadransie pierwszej połowy. Czarno-niebieskie rozluźniły trochę szyki obronne, co pozwoliło gospodynią zdobywać w końcu bramki. W ataku zaś poziom został utrzymany i na przerwę zespół z miasta nad Sanem schodził z dorobkiem dwudziestu zdobytych bramek.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej serii bramek naszego zespołu i znów miejscowe pierwszy raz trafiły dopiero po sześciu minutach gry. Kolejne minuty były w miarę wyrównane. Eurobud JKS swoja dominację potwierdził w końcowych fragmentach meczu, kiedy to popisał się kolejna serią bramek. Ostatecznie nasz zespół z Kielc wyjeżdża ze zwycięstwem różnicą piętnastu bramek.

Korona Suzuki Handball Kielce - Eurobud JKS Jarosław 19:34 (11:20)

Korona: Hibner 1, Chodakowska, Chojnacka – Grabarczyk 2, Pękala 2, Zimnicka, Gliwińska 4, Staszewska, Jasińska 2, Kowalczyk 1, Więckowska 4, Rosińska 2, Costa 1, Kędzior. Trener Paweł Tetelewski

Eurobud JKS: Kordowiecka, Kukharchyk – Balsam 6, Gadzina 4, Dorsz 6, Mrden 3, Nestsiaruk 6, Smolinh 5, Strózik, Vukcević 3, Kozimur 1. Trener Reidar Moistad