Superliga kobiet. KPR Kobierzyce wygrał z Eurobud JKS Jarosław. Zdecydowała końcówka

Eurobud JKS Jarosław (niebieskie stroje) minimalnie przegrał w Kobierzycach.
Eurobud JKS Jarosław (niebieskie stroje) minimalnie przegrał w Kobierzycach. Mat. prasowe Superligi
Eurobud JKS rozegrał bardzo zacięte spotkanie w Kobierzycach, niestety w końcówce więcej szczęścia miały gospodynie.

Wynik spotkania otworzyła Karolina Wicik, która chwilę później dała Kobierkom dwubramkowe prowadzenie w 2 minucie. Błyskawicznie wyrównały jednak przyjezdne. Szczególnie aktywny na początku meczu był duet Smolinh-Gliwińska. Kolejne minuty to bardzo dobra gra w jarosławskiej bramce Weroniki Kordowieckiej, a że w ataku piłka wpadała do bramki gospodyń, czarno-niebieskie po kwadransie prowadziły 8:6. Strzelecką niemoc KPR-u przełamała Natalia Janas, a że tym razem w bramce gospodyń dobrze spisywała się Patrycja Chojnacka z czasem straty odrobiły gospodynie i na przerwę zeszły mając minimalna przewagę.

Miejscowe grały skutecznie szczególnie z akcji ze skrzydeł i po kwadransie prowadziły 24:21. W ostatnim kwadransie skutecznością błysnęła Moniky Bancilon która zdobyła siedem bramek z w tym okresie gry. Jej trafienia pozwoliły JKS-owi na objęcie prowadzenia 27:26 w 53 minucie. Końcówkę spotkania lepiej rozegrały jednak gospodynie i ostatecznie to one zgarnęły komplet punktów.

KPR Kobierzyce - Eurobud JKS Jarosław 30:29 (16:15)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Kucharska 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 4, Janas 6, Wiertelak 3, Kozioł 3, Ważna, Despodovska 5, Wicik 5, Domagalska 1, Macedo. Trener Edyta Majdzińska.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 5, Mokrzka , Nestsiaruk 3, Dorsz 2, Smolinh 2, Volovnyk , Gliwińska 3, Bancilon 7, Kozimur 2, Strózik 1, Trawczyńska 4. Trener Michał Kubisztal.

Sędziowali Bloch i Solecki (Tarnowskie Góry)

Kary: 14 i 10 min